Uniwersjada 2017 LIVE – Zapis relacji 31 stycznia

Fantastycznie zaczęła się dla nas tegoroczna Uniwersjada! Snowboardzistki dostarczyły nam wczoraj wiele radości. Czy dziś również zdobędziemy medale? Są na to szanse – dziś startują między innymi kombinatorzy z Adamem Cieślarem na czele! Zapraszamy na kolejną relację na żywo!

Program dnia                      Starty Polaków

Na tym kończymy naszą relację. Zapeszamy ponownie już za 11 godzin.

17:00 – Narciarstwo alpejskie – Jesteśmy jeszcze winni Państwu informacje z resortu Shymbulak. Otóż udało się rozegrać slalom do kombinacji alpejskiej kobiet. Prowadzi po nim Maria Szkanowa z Białorusi. Magdalena Kłusak jest 20., z ponad pięciosekundową stratą. Szczegóły TUTAJ. Supergigant i rozstrzygnięcia medalowe – jutro. O ile pogoda znów nie przeszkodzi.

17:00 – Hokej na lodzie – Japonki zmniejszają stratę do Amerykanek do jednej bramki (2:3), ale to wszystko, na co było je dziś stać. W tabeli grupy prowadzą Rosjanki przed USA i Japonią. O awansie do półfinału zadecyduje mecz Japonia – Rosja.

16:48 – Curling – No i już wszystko jasne w trzeciej serii turnieju panów. Kanada wygrała z Rosją 5:4, Korea z Japonią 7:6, a USA ze Szwecją – także 7:6. Komplet zwycięstw mają na razie tylko Brytyjczycy, po dwie wygrane zanotowali Kanadyjczycy, Czesi, Koreańczycy i Szwedzi.

16:44 – Hokej na lodzie – Kazachowie wygrywają ostatecznie ze Szwedami 5:0 i zapewniają sobie awans do ćwierćfinału turnieju. Szwedzi mają dwie porażki na koncie i spore kłopoty.

16:38 – Curling – Zakończyły się już dwa spotkania trzeciej rundy turnieju męskiego. Czesi rozgromili Kazachów 10:2,  Brytyjczycy pokonali Norwegów 7:4.

16:13 – Hokej na lodzie – Po dwóch tercjach Amerykanki prowadzą z Japonkami 3:1. Dwie bramki zanotowała Kendra Meyers.

15:52 – Hokej na lodzie – Kończy się druga tercja meczu Kazachstan – Szwecja. Gospodarze po bramce Sawienkowa prowadzą już 3:0. Natomiast Amerykanki pod koniec pierwszej tercji wyszły na prowadzenie po strzale Leah Macarthur.

15:22 – Hokej na lodzie – Radość na Halyk Arena. Kazachowie po bramce Jewdokimowa prowadzi ze Szwecją już 2:0.

15:10 – Skoki narciarskie – Drugi dzisiejszy trening gorszy nieco w wykonaniu naszych reprezentantów. Przemysław Kantyka z odległością 101 m zajmuje 6. miejsce., Krzysztof Miętus jest 9. za skok na 99.5 metra, poprawił się Jakub Kot (98 m i 11. lokata). Na dalszych miejsca byli Stanisław Biela (96 m), Krzysztof Leja (96.5), Artur Kukuła (95.5).

14:48 – Hokej na lodzie – Trwa już kolejny mecz turnieju męskiego. Po 10 minutach gry Kazachstan prowadzi ze Szwecją 1:0. O 15 rozpocznie się spotkanie Japonia – USA w turnieju kobiet.

14:20 – Curling – Rozpoczęła się trzecia kolejka turnieju mężczyzn. Grają Rosjanie z Kanadyjczykami, Korea z Japonią, USA ze Szwecją, Wielka Brytania z Norwegią i Czechy z Kazachstanem.

14:03 – Skoki narciarskie – Krzysztof Miętus 3. na dzisiejszym pierwszym treningu, tyle samo (103 metry) uzyskał Przemysław Kantyka. Stanisław Biela skoczył 99.5 metra, Jakub Kot 99, Krzysztof Leja 98, a Artur Kukuła 95 metrów. Dobre skoki Polaków!

13:38 – Skoki narciarskie – Rozpoczął się pierwszy dzisiejszy trening skoczków z udziałem całej szóstki Polaków. Przemysław Kantyka doleciał aż do 103 metra, Krzysztof Leja lądował 5 metrów bliżej.

13:23 – Hokej na lodzie – Amerykanie wycofali bramkarza, ale Słowacy to skwapliwie wykorzystali. Jozef Tomcak na 4:1 i koniec meczu. Nasi sąsiedzi z południa mają komplet sześciu punktów i prowadzą w grupie. Awans do ćwierćfinału mają już w kieszeni. Amerykanie z zerowym dorobkiem okupują ostatnie miejsce

No a Słowacy i Amerykanie grają. Naszą zmarzniętą wysłanniczkę odwieziono z tras biegowych do… hali hokejowej. Podobno tam cieplej.

13:10 – Skoki narciarskie – W drugim treningu Magdalena Pałasz szósta (83.5 m). Japonka Iwasa znów najlepsza. Trzeci trening odwołany. Konkurs jutro – w samo południe naszego czasu. Mamy nadzieję na medal!

12:47 – Hokej na lodzie – Słowacy prowadzą z USA 3:1 po 40 minutach gry.

12:45 – Skoki narciarskie – Udało się przeprowadzić pierwszą sesję treningowa pań. Magdalena Pałasz skoczyła 83 metry i dała się wyprzedzić jedynie Japonce Iwasa i Fince Forsstroem.

12:27 – Hokej na lodzie – Peter Gapa podwyższa prowadzenie Słowaków na 3:1.

Obecnie w Ałmatach toczy się tylko mecz hokejowy, w którym Słowacy prowadzą 2:1 z Amerykanami. Miał się rozpocząć kolejny trening na skoczni, ale z powodu warunków pogodowych jest on opóźniony.

Na podium jesteśmy również w klasyfikacji punktowej igrzysk (miejsca 1-8), którą można obejrzeć TUTAJ

11:51 – Hokej na lodzie – Po pierwszej tercji Słowacy prowadzą z Amerykanami 2:1.

11:41 – Curling – Zakończyła się trzecia kolejka turnieju kobiet. Wielka Brytania pokonała Niemcy 8:7, Kanada Szwecję 5:3, Szwajcaria Norwegię 7:4, Chiny Kazachstan 10:0, a Korea Rosję 7:4. Aktualnie komplet zwycięstw mają jedynie Szwajcarki.

Pewnie mało kto się tego spodziewał, ale po dwóch dniach rozgrywania zawodów i siedemnastu ukończonych konkurencjach Polska jest na podium klasyfikacji medalowej! Dzielimy trzecią lokatę z reprezentantami Chin! Prowadzi Rosja przed Kazachstanem. Cała klasyfikacja dostępna TUTAJ.

11:24 – Hokej na lodzie – Trwa już od kilkunastu minut drugi dziś mecz hokeistów. W grupie B Słowacja prowadzi w tym momencie z USA 2:1. Dla Słowaków bramki zdobywali Martin Uhnak i Ivan Jakubik, dla Amerykanów Taylor Herndon.

11:19 – Łyżwiarstwo szybkie – Dziewiąte miejsce ostatecznie zajmuje Marcin Bachanek w biegu na 5000 metrów. Michał Ostaszewski zajmuje 16., a Szymon Pałka 22. miejsce. Złoto dla Włocha Davide Ghiotto.

10:55 – Biathlon – Polacy zakończyli rywalizację na odległych pozycjach. Bartłomiej Filip z 5 minutami karnymi był 29, Tomasz Jurczak z aż 11 pudłami 38, Marcin Piasecki z 10 zajął 40 miejsce, a Mariusz Wtorek z 7 dodatkowymi minutami 41. Nasi reprezentanci będą chcieli o tym występie jak najszybciej zapomnieć.

10:44 – Łyżwiarstwo szybkie – Nie będzie medalu dla Polski. Marcin Bachanek zgodnie z przewidywaniami po kolejnych parach spada coraz niżej w klasyfikacji. Obecnie jest szósty, a przed nami jeszcze sześciu zawodników. O miejsce punktowane też będzie szalenie trudno. Aktualnie prowadzi Japończyk Seitaro Ichinohe.

10:44 – Biathlon – 41 zawodników jest już na mecie. Nikt nie odbierze złota Francuzowi Jouty. Srebro zdobędzie Rosjanin Korastylev. Brąz przypadnie innemu reprezentantowi tego kraju S. Suchilovovi.

10:39 – Snowboard – Na dokładkę srebro! Oskar Kwiatkowski nie dał rady pokonać Bogdana Bogdanowa, ale i tak może być z siebie zadowolony! To już piąty polski medal na tegorocznej Uniwersjadzie. Wszystkie autorstwa naszych snowboardzistów. BRAWO!!!

10:35 – Snowboard – ZŁOTO!!! Weronika Biela wykorzystała błąd Maggie Carrigan w pierwszej części trasy i spokojnie dojechała na prowadzeniu w drugim przejeździe wielkiego finału! Znów dwa medale wywalczone przez polskie snowboardzistki, coś pięknego!

10:34 – Snowboard – Karolina Sztokfisz ma drugi brąz Uniwersjady! Po wczorajszym trzecim miejscu w slalomie gigancie, dziś stanie na najniższym stopniu podium w slalomie po wyraźnym zwycięstwie nad Jennifer Hawkrigg z Kanady!

10:33 – Snowboard – Pierwszy przejazd finału mężczyzn dla Bogdana Bogdanowa. Strata Oskara Kwiatkowskiego nie jest jednak duża. To Tylko trzydzieści sześć setnych sekundy. Wszystko jest jeszcze możliwe!

10:29 – Biathlon – Ostatnie strzelanie ma za sobą Francuz B. Jouty. Jedno pudło i w sumie tylko dwie karne minuty powodują, że Jouty może być już niemal pewny medalu.

10:29 – Snowboard – Jest świetnie! Weronika Biela wyprzedziła Maggie Carrigan o dokładnie 42 setne sekundy w pierwszym przejeździe wielkiego finału. Szykuje się kolejny polski dzień na snowboardowej trasie!

10:27 – Snowboard – Karolina Sztokfisz wyraźnie lepsza od Jennifer Hawkrigg w pierwszym przejeździe małego finału. Brąz dla Polki coraz bliżej!

10:21 – Snowboard – Brawo Oskar Kwiatkowski! Polak nie pozostawił złudzeń, że jest lepszy od Władysława Chumaraszina i nie przeszkodziła mu w tym nawet mała wpadka w końcówce trasy. Mamy więc zapewniony drugi medal! Teraz Polaka czeka walka w finale z kolejnym znanym nam już Rosjaninem, Bogdanem Bogdanowem.

10:18 – Snowboard – Walczyła do samego końca Jennifer Hawkrigg, ale ostatecznie Weronika Biela utrzymała trzy setne sekundy ze swojej przewagi nad Kanadyjką z pierwszego przejazdu! Mamy finał! Mamy medal! Może w końcu uda się pokonać Carrigan.

10:17 – Snowboard – Wydawało się, że Maggie Carrigan jest do złapania. Karolina Sztokfisz przegrywa jednak z Amerykanką i pojedzie w walce o brąz.

10:15 – Łyżwiarstwo szybkie – Marcin Bachanek uzyskuje aktualnie 2. czas w zawodach na 5000 metrów! O medal będzie jednak ciężko. Przed nami jeszcze sześć par, a czas Polaka 7:20.48 daleki jest od rekordów życiowych kilku panczenistów, którzy czekają jeszcze na start. Michał Ostaszewski jest aktualnie szósty, a Szymon Pałka trzynasty.

10:15 – Snowboard – Churamszin wypada z trasy na ostatnich bramkach! Oskar Kwiatkowski będzie miał przed drugim przejazdem półfinałowym maksymalną zaliczkę nad swoim rywalem. Jest dobrze!

10:14 – Biathlon – Coraz bliżej złotego medalu jest Rosjanin S. Korastylev, który podczas trzeciego strzelania ponownie był bezbłędny i o ponad 30 sekund wyprzedza Francuza B. Jouty.

10:14 – Snowboard – W drugim półfinale Weronika Biela lepsza od Jennifer Hawkrigg. Kanadyjka upadła i do drugiego przejazdu przystąpi ze stratą 1.19 s. Czas na 1/2 finału panów.

10:12 – Snowboard – Maggie Carrigan niesiona zwycięstwem nad Aleksandrą Król wciąż radzi sobie dobrze. Karolina Sztokfisz w pierwszym przejeździe półfinałowym wolniejsza od Amerykanki o trzy setne sekundy.

10:10 – Snowboard – Tak jest! Oskar Kwiatkowski melduje się w najlepszej czwórce po wyeliminowaniu Dmitrija Taimulina. O finał powalczy z pogromcą Kowalczyk, Churamaszinem.

10:08 – Snowboard – No niestety, Władysław Churamszin odrabia sporą stratę do Tomasza Kowalczyka. Polsko-rosyjskie starcie rozstrzygną na swoją korzyść nasi rywale. Ale mamy nadzieję, że w półfinale znajdzie się chociaż Oskar Kwiatkowski.

10:06 – Biathlon – Fatalnie strzelają Polacy. Po dwóch wizytach na strzelnicy B. Filip ma 3 pudła, Marcin Piasecki 5, T. Jurczak aż 7, Mariusz Wtorek 4. Na prowadzeniu S. Korastylev, który dwukrotnie był bezbłędny.

10:05 – Snowboard – Michał Nowaczyk niestety wypadł z trasy w drugim starciu z Bogdanem Bogdanowem i kończy zawody na ćwierćfinale. Czas na rewanż na Rosjanach w wykonaniu Kowalczyka i Kwiatkowskiego.

10:03 – Snowboard – Pozostałe Polki wciąż w grze o złoto! Karolina Sztokfisz wyraźnie lepsza od Yvette Heijt z Holandii, a Weronika Biela po fantastycznej walce w samej końcówce trasy pokonuje Aleksandrę Szirszową z Rosji. Brawo!

10:01 – Snowboard – Ależ nieprzyjemna niespodzianka! Aleksandra Król jechała z olbrzymią przewagą nad Maggie Carrigan, ale w końcówce trasy popełniła nieoczekiwany błąd i została zdyskwalifikowana. To Amerykanka powalczy o medale.

09:59 – Snowboard – Oskar Kwiatkowski też nie zawodzi. Dmitrij Tamulin będzie miał doliczoną maksymalną stratę 1.19 s do Polaka przed drugim przejazdem.

09:57 – Snowboard – W polsko-rosyjskich pojedynkach mamy już remis. Tomasz Kowalczyk lepszy od Władysława Churamaszina, który na dole trasy zaliczył upadek.

09:56 – Biathlon – Wszyscy zawodnicy są już po pierwszej wizycie na strzelnicy. Po nim na prowadzeniu jest Rosjanin S. Korastylev przed Kazachem Vitenko i kolejnym reprezentantem Rosji S. Suchilovem.

09:55 – Snowboard – Zaczynamy ćwierćfinały mężczyzn. W pierwszym przejeździe Bogdan Bogdanow lepszy od Michała Nowaczyka. By awansować do 1/2 finału, Polak będzie musiał odrobić ponad sekundę straty.

09:54 – Biathlon – Ostatni z Polaków Mariusz Wtorek zaliczył dwie karne minuty podczas pierwszego strzelenia. Zajmuje na te chwile bardzo dalekie miejsce.

09:53 – Snowboard – Straty będzie musiała odrabiać również Weronika Biela. Ona swój pierwszy ćwierćfinałowy przejazd przegrała z Aleksandrą Szirszową z Rosji o dokładnie 0.63 s.

09:51 – Snowboard – W drugim ćwierćfinale niespodzianka. Karolina Sztokfisz w końcówce trasy dała się wyprzedzić Yvette Heijt z Holandii o trzynaście setnych sekundy. Polka będzie musiała pojechać zdecydowanie lepiej w drugim przejeździe.

09:50 – Snowboard – Aleksandra Król wciąż dominuje na trasie slalomu równoległego! Maggie Carrigan z USA wyprzedzona przez Polkę bardzo wyraźnie w pierwszym przejeździe ćwierćfinałowym.

Warunki w Ałmatach wyraźnie się poprawiają, co na zdjęciu uwieczniła nasza wysłanniczka w Kazachstanie – Inga Świetlicka. Oby już nie było większych problemów!

 

09:47 – Biathlon – Tomasz Jurczak miał aż trzy pudla i zajmuje miejsce pod koniec stawki. Polakom będzie bardzo trudno o dobre miejsca, ponieważ rywale strzelają  i biegną znacznie lepiej.

09:47 – Snowboard – Tak jest! Brawo Oskar Kwiatkowski! Polak odrobił straty z pierwszego przejazdu i awansuje do ćwierćfinału! Jego rywalem będzie Rosjanin Taimulin.

09:43 – Hokej na lodzie – Zakończył się już pierwszy dzisiejszy mecz. Japonia pokonała Koreę Południową 5:2. Japończycy dzięki temu obejmują prowadzenie w grupie C dorobkiem 4 punktów.

09:43 – Snowboard – Rywalem Nowaczyka w 1/4 finału będzie złoty medalista wczorajszego slalomu giganta równoległego Bogdan Bogdanow. W ćwierćfinale melduje się także drugi z Polaków – Tomasz Kowalczyk, który okazał się lepszy od Chińczyka Yu Qiao. Azjata nie wystartował.

09:42 – Narciarstwo dowolne – Zakończyła się właśnie walka o medale w kolejnej konkurencji. Rywalizację w mikstach w skokach akrobatycznych wygrali gospodarze: Zhanbota Aldabergenowa i Baglan Inkarbek, którzy w Superfinale, w przeciwieństwie do dwóch par chińskich, oddali dwa dobre i czysto wylądowane skoki.

09:41 – Biathlon – Warunki trochę się poprawiają. Kilku zawodników było bezbłednych podczas pierwszej wizyty na strzelnicy. Drugi z Polaków Marcin Piasecki pomylił się jednak dwukrotnie i zajmuje obecnie 19 miejsce na 25 którzy są po pierwszym strzelaniu.

09:37 – Snowboard – Świetnie zaczyna się drugi przejazd 1/8 finału. Michał Nowaczyk bardzo pewnie pokonuje Andrew Hildebranda z Kanady i awansuje do ćwierćfinału!

09:36 – Biathlon – Po pierwszym strzelaniu jest juz pierwszy z Polakow Bartłomiej Filip. Raz spudlowal i poki co ma ponad poltrorej minuty straty do prowadzacego na tym etapie Rosjanina Ivanova.

09:28 – Snowboard – Polki meldują się w komplecie w ćwierćfinałach! Weronika Biela jechała bardzo spokojnie. Włoszka Santifaller w środkowej części rywalizacji zdała sobie sprawę, że nie uda jej się dogonić naszej reprezentantki i odpuściła dalsze ściganie.

09:26 – Snowboard – W 1/4 finału melduje się także Karolina Sztokfisz. Kanadyjka Hamilton próbowała gonić Polkę, ale ta sztuka jej się nie udała. Przeciwniczką naszej reprezentantki w ćwierćfinale będzie Holenderka Yvette Heut.

09:24 – Snowboard –  Bardzo pewny awans do ćwierćfinału Aleksandry Król! Polka utrzymała przewagę i dojechała spokojnie do mety. Jej rywalką w 1/4 finału będzie Amerykanka Carrigan.

09:20 – Snowboard – Niestety Oskar Kwiatkowski popełnia błąd w środkowej części dystansu i przegrywa rywalizację ze Słowakiem Matejem Baco. Nasz reprezentant będzie miał co odrabiać w drugim przejeździe. Jego strata wynosi 0,45 s.

09:17 – Łyżwiarstwo szybkie – Michał Ostaszewski uzyskuje czas 7:26.57. Obecnie nasz zawodnik zajmuje 3. miejsce. Szymon Pałka jest szósty. Prowadzi Holender Ligtenberg

09:18 – Snowboard – Tomasz Kowalczyk w pełni kontrolował swój pierwszy przejazd i w nim zwyciężył. Chińczyk Yu Qiao popełnił błąd na jednej z pierwszych bramek i nie liczył się już w tej rywalizacji.

09:18 – Biathlon – Zawodnikow czeka dzis trudne zadanie. Podobnie jak podczas biegu kobiet warunki pogodowe sa bardzo ciezkie. Gesto sypiacy snieg, a do tego mgla spowoduja zapewne wiele pudel na strzelnicy.

09:15 – Biathlon – Po rywalizacji kobiet czas na bieg indywidualny mezczyzn na 20 km. Wśród 50 zawodników, którzy znajdują się na liście startowej, mamy 4 Polaków: z 11 numerem wystartuje Bartłomiej Filip, z 20 Marcin Piasecki, z 33 Tomasz Jurczak, a jako 41 na trasę wyruszy Mariusz Wtorek.

09:14 – Snowboard – Pewne zwycięstwo Michała Nowaczyka w pierwszym przejeździe. Brawo Polak!

09:10Snowboard – Czas na pierwsze 1/8 finału mężczyzn. Jako pierwszy z Polaków zademonstruje się Michał Nowaczyk.

09:07Snowboard – Trzy przejazdy Polek i trzy zwycięstwa. Weronika Biela wygrywa także rywalizację w pierwszym swoim wyścigu 1/8 finału. Sprawę ułatwiła jej Włoszka Santifaller, która przewróciła się na trasie.

09:05 Snowboard – Karolina Sztokfisz także wygrywa swój pierwszy przejazd z dużą przewagą. Jej rywalką była Kanadyjka Mackenzie Hamilton. Przed nami występ Weroniki Bieli.

09:01Snowboard – Bardzo trudne warunki na trasie slalomu równoległego. Mamy jednak dobre wieści. Aleksandra Król wygrywa pierwszy przejazd 1/8 finału z Rosjanką Elizavetą Pozdeevą.

08:52Hokej na lodzie – Po dwóch tercjach meczu Japonia – Korea widnieje rezultat 2:2.

08:45Łyżwiarstwo szybkie – Tymczasem rozpoczęła się rywalizacja mężczyzn na dystansie 5000 m. W pierwsze parze pojechał Szymon Pałka. Niestety rezultat Polaka nie jest rewelacyjny – 7:45.11 i ponad 21 sekund straty do Holendra Ligtenberga.

08:40Biegi narciarskie – Dmitriy Rostovtsev złotym medalistą biegu pościgowego na 10 kilometrów! Dominacja Rosjanina w drugiej części dystansu nie podlegała dyskusji, choć srebrny medalista Valeriy Gontar urwał z przewagi kolegi 15 sekund. 3. miejsce i brązowy medal dla Siergieja Mikayelyana. Polacy daleko – Andrzej Pradziad kończy z awansem o jedno oczko – 35. miejsce, Bartłomiej Rucki uplasował się na 46. lokacie, za to spory awans zalicza Kacper Antolec, który z 71. miejsca na starcie przesunął się aż o 20 pozycji i jest 51. Ostatni z Polaków Dawid Bril kończy rywalizację na 70. miejscu.

08:30Biegi narciarskie – Za nami 7,6 kilometra! Ależ tempo narzucił niesamowity Rostovtsev, który między 3, a 5. kilometrem zbudował sobie prawie pół minuty przewagi! Wydaje się, że na brązowy medal największe szanse ma w tej chwili Siergiej Mikayelyan, gdyż mocno osłabł Pouye, spadając na 5. miejsce. Nie będziemy się już katować stratą biało-czerwonych. Polacy są daleko i nie odegrają dziś głównych ról w tym biegu.

08:23Biegi narciarskie – Biało-czerwoni już spadają w klasyfikacji. Na drugim pomiarze czasu po 2600 metrach Andrzej Pradziad jest 38. tracąc w biegu do najlepszych o prawie 1,5 minuty więcej, niż na starcie. Na 47. lokatę spadł też Bartłomiej Rucki, blisko zamknięcia 60-tki jest Kacper Antolec, a najsłabszym z biało-czerwonych będzie dziś Dawid Bril, na którego miejsce trzeba jeszcze poczekać, ale strata do najlepszych oscyluje w okolicach 7. minut. Na czele razem biegną nierozłączni Gontar i Rostovtsev, a o 3. miejsce ściga się Francuz Pouye, Kazach Pukhkalo i reprezentant Armenii Mikhayelyan.

08:20Biegi narciarskie – Taka oto pogoda panuje dzisiaj w Ałmatach. Zdjęcie wykonała nasza specjalna wysłanniczka Inga Świetlicka na starcie do biegu pościgowego.

08:10Hokej na lodzie – Za nami pierwsza tercja spotkania Japonia – Korea Południowa. Koreańczycy prowadzą 1:0.

08:02Biegi narciarskie – Zawodnicy z czołowych miejsc już na trasie. Przypomnijmy, że na prowadzeniu znajdują się Rosjanie – Valerij Gontar i Dmitriy Rostovtsev, którzy wyprzedzają Francuza Alexandra Pouye

07:57Biegi narciarskie – Już za chwilę start biegu pościgowego mężczyzn na dystansie 10 kilometrów. Nie oszukujmy się, że będziemy tu mieli emocje porównywalne do tych ze startu kobiet, bo biało czerwoni startują z dalekich pozycji. Jako 36. ze stratą 2:28 na trasę wyruszy Andrzej Pradziad. Bartłomiej Rucki pojedzie z 43. numerem (2:51), Dawid Bril 61. (3,35), Kacper Antolec ma numer 71. (4:12). Na starcie 87. biegaczy

07:45 – Snowboard – Za nami również dwa przejazdy kwalifikacji mężczyzn w slalomie równoległym. Znakomite 3. miejsce zajął w nich Tomasz Kowalczyk! Na 7. lokacie uplasował się Oskar Kwiatkowski, a na 9. pozycji Michał Nowaczyk. Nasi reprezentanci włączą się z pewnością do walki o medale, podobnie jak to miało miejsce wczoraj.

07:41Biathlon – Zakończyła się rywalizacja wśród kobiet na 15 km. Dominika Bielecka zajęła 15.miejsce, Karolina Trzaska była 20., a Klaudia Cichoń ukończyła bieg na 27. pozycji. Sklasyfikowano 32 zawodniczki. Warunki na strzelnicy były dziś tak trudne, że Słowaczka Andrea Horcikova na 20 strzałów trafiła w tarczę tylko pięć.

07:33 Biathlon – Nie zmieni się sytuacja na podium biegu indywidualnego. Złoto zdobędzie Alina Raikova z Kazachstanu, która popełniła dwa błędy. Kazaszka Galina Vishnevskaya będzie miała srebro. Na strzelnicy pomyliła się czterokrotnie. Brąz przypadnie w udziale Ukraińce Nadii Bielkiny, której do końcowego czasu ze względu na pudła doliczono pięć minut.

07:32Łyżwiarstwo szybkie – Jednak ostatnie pary najszybsze. Andżelika Wójcik zajmuje i tak świetne, piąte miejsce. Złoto dla Aleksandry Kaczurkiny z Rosji, srebro dla Nan Takahashi z Japonii, a brąz dla Kazaszki Jekateriny Aidowej.

07:30SnowboardMamy już wyniki kwalifikacji po dwóch przejazdach kobiet. Eliminacje wygrała Aleksandra Król z łącznym czasem 1:06.90. Na trzecim miejscu uplasowała się Weronika Biela, a na 5. Karolina Sztokfisz! Rezultaty Polek zapowiadają nam znakomite emocje przed startem rywalizacji finałowej zaplanowanej na godzinę 9:00.

07:27Biathlon – Na mecie biegu na 15 km są już dwie Polki. Dominika Bielecka w tej chwili zajmuje 10. miejsce, a 11. jest Karolina Trzaska. Pierwsza straciła do prowadzącej Raikovej prawie 9 minut, a druga nieco ponad 11.

07:24Biathlon – Patrząc na warunki atmosferyczne nie dziwi decyzja o odwołaniu kombinacji norweskiej, bo często po prostu nie widać w mgle sportowców.

07:22Biathlon – Po czterech strzeleniach jest już trzecia reprezentantka Polski – Klaudia Cichoń. Zajmuje miejsce pod koniec stawki, ponieważ popełniła dziesięć błędów. „Rekordowe” okazało się trzecie strzelanie, podczas którego czterokrotnie nie trafiła w tarczę.

07:19Biathlon – Na mecie jest już reprezentantka Kazachstanu Alina Raikova. Ona zmierza po zwycięstwo w dzisiejszej rywalizacji. Popełniła tylko dwa błędy na strzelnicy, a warunki pogodowe w Ałmaty są z minuty na minutę coraz gorsze!

07:18Łyżwiarstwo szybkie – Angelika Fudalej z czasem 1:15.24 zajmie odległe miejsce. Jeszcze cztery pary a Andżelika Wójcik na prowadzeniu! Będzie medal?

07:15Biathlon – Słabo dziś spisują się Polki. Żadnej nie udało się strzelać bezbłędnie.Karolina Trzaska popełniła sześć błędów, a Dominika Bielecka siedem. Obie panie dobiegają już do mety.

07:09Łyżwiarstwo szybkie – Kolejne dwie pary za nami, a Wójcik wciąż na prowadzeniu. Zbliżyła się do niej Aveline Hijlkema z Holandii, ale „zbliżyła się” oznacza stratę 1.26 sekundy.

07:07Biathlon – Dziś warunki na biathlonowej trasie są bardzo trudne. Na początku zawodniczkom mocno przeszkadzał gęsto sypiący śnieg, a teraz również mgła.

07:00 – Curling – Zakończyły się również pozostałe mecze curlerów. Rosjanie pokonują 7:4 Japończyków, natomiast Czesi po emocjonującym spotkaniu ogrywają 4:3 Amerykanów.

06:58 – Łyżwiarstwo szybkie – Aleksandra Kapruziak osiąga metę z czasem 2:13.91. Daje jej to aktualnie 7. miejsce. Za kilka minut pobiegnie jeszcze Angelika Fudalej. Prowadzi wciąż Andżelika Wójcik.

06:50 – Snowboard – Zakończył się pierwszy przejazd kwalifikacyjny u panów. Niestety zdyskwalifikowany został Oskar Bom. Najlepiej spośród naszych wypadł Tomasz Kowalczyk, który zajmuje na półmetku kwalifikacji 3. miejsce. Michał Nowaczyk jest 10., a Oskar Kwiatkowski 12.

06:44 – Biathlon – Wszystkie Polki są już po pierwszym strzelaniu w pozycji leżącej. Dominika Bielecka i Karolina Cichoń popełniły jeden błąd, a Karolina Trzaska dwa. Za każdy niecelny strzał panie mają doliczoną jedną karną minutę do czasu biegu.

06:40 – Łyżwiarstwo szybkie – Długo czekaliśmy na start Polek na 1500 metrów, ale warto było. Najpierw Ula Włodarczyk czasem 2:14.17 wskakuje na czwarte miejsce, a po chwili Andżelika Wójcik obejmuje prowadzenie! Czas 2:08.06. Przed nami jednak jeszcze start 10 par.

06:38 – Łyżwiarstwo szybkie – Swój przejazd na 1500m zakończyła właśnie pierwsza z biało-czerwonych. Urszula Włodarczyk po swoim przejeździe zajmuje 4. miejsce.

06:31 – Snowboard – Świetnie ponownie w kwalifikacjach wypadła Aleksandra Król! Czas 32.41 daje Polce prowadzenie na ich półmetku. Trzecia jest Weronika Biela, piąta Karolina Sztokfisz.

06:25 – Curling – Kończą się kolejne spotkania curlerów. Norwegowie nie dali dziś szans Koreańczykom. Mimo wyrównanego początku, pokonali ich 12:4. Brytyjczycy natomiast wygrali swój pojedynek z Kanadyjczykami.

06:23 – Snowboard – Rozpoczęły się za to w końcu kwalifikacje do slalomu równoległego snowboardzistek. Na początek świetny czas Oli Król. Czy zdoła powtórzyć sukces ze wczoraj?

06:22 – Narciarstwo alpejskie – Nie mamy dobrych wieści ze stoków. Zawody supergiganta pań zostały dziś odwołane. Kiedy się zatem odbędą? Czekamy na decyzję w tej sprawie.

06:16 – Biathlon – Rozpoczęła się rywalizacja biathlonistek na 15 km w biegu indywidualnym z czterokrotnym strzelaniem. 34 biathlonistki powalczą o medale, a wśród nich trzy Polki: Karolina Trzaska, Dominika Bielecka i Klaudia Chichoń.

06:06 – Łyżwiarstwo szybkie – Dziś nie można się nazbyt sugerować kalendarzem. Większość zawodów, jakie organizatorzy zaplanowali do rozegrania znacznie się opóźnia. Na szczęście wystartował wyścig na 1500m łyżwiarek szybkich. W stawce są Polki.

05:54 – Curling – Zakończył się pierwszy z dzisiejszych meczów mężczyzn. Reprezentanci gospodarzy poddają spotkanie. Kazachstan przegrywa ze Szwecją 1:8.

05:53 – Biegi narciarskie – Martyna Galewicz w końcówce biegu spadła na 10. lokatę, Karolina Stokfisz ukończyła bieg na 43. miejscu, zaś Magdakena Czusz na 51.

05:45 – Biegi narciarskie – Na mecie na dwóch pierwszych miejscach znów Rosjanki. Niestety Ewelina Marcisz osłabła w końcówce i nie dała rady Kazaszce Szewczenko. Znowu czwarte miejsce dla Polki.

05:41 – Biegi narciarskie – Na 1,7 km do mety Ewelina Marcisz zajmuje trzecie miejsce. biegnie razem z reprezentantką Kazachstanu Szewczenko.

05:38 – Biegi narciarskie – Zawodniczki przebiegły już połowe dystansu czyli 2,5 km. Marcisz w dalszym ciągu ściga czołówkę, jest strata wynosi juz tylko 8,5 s. Martyna Galewicz utrzymuje szóstą pozycję, ale niestety traci w biegu.

05:35 – Biegi narciarskie – Na pierwszym punkcie pomiaru czasu Ewelina Marcisz zdecydowanie zmniejszyła straty do czołówki. Dalej jest czwarta, ale traci już tylko 12 sekund do liderki.

05:33 – Biegi narciarskie – Polki po wczorajszym biegu znajdują się w czołówce. Marcisz wystartowała jako czwarta, zaś Galewicz jako szósta. Ich strata nie jest duża.

05:27 – Biegi narciarskie – Zapraszamy na bieg pościgowy kobiet techniką dowolną. Liczymy na dobry występ naszych reprezentantek. Szczególnie Eweliny Marcisz i Martyny Galewicz.

05:02 – Narciarstwo alpejskie – W tym momencie mniej więcej miał rozpoczynać się supergigant pań, liczony do kombinacji. Tymczasem kolejne przesunięcia czasowe. Zawody z udziałem Magdy Kłusak rozpocząć powinny się za około godzinę.

04:46 – Curling – Wyrównany pojedynek prowadzą Norwegowie, którzy remisują 2:2 z Koreańczykami. W pozostałych spotkaniach: Kazachstan – Szwecja 0:2, USA – Czechy 0:0, Japonia – Rosja 1:0, Kanada – Wielka Brytania 1:3

04:16 – Curling – Dzisiejszy dzień zainaugurowali zatem curlerzy. Póki co najlepiej idzie Brytyjczykom, którzy natychmiast obejmują prowadzenie nad Kanadyjczykami w stosunku aż 3:0.

04:09 – Snowboard – Na nasze reprezentantki będziemy musieli nieco poczekać. Kwalifikacje snowboardzistek przełożono bowiem na godzinę 11:00 czasu lokalnego, a zatem godzinę 6:00 czasu polskiego.

03:57 – Snowboard – Halooo! Witamy Was bardzo serdecznie z Ałmatów. Wczorajszy poranek rozpoczął się dla nas fenomenalnie, bo od zwycięskich eliminacji slalomu giganta równoległego. Dziś po prostu – slalom równoległy. Bohaterki jednak te same. Na co będzie stać Polki na trasie?

Bartosz Szafran4774 Posts

<p>Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password