Uniwersjada 2017 – Logo

Logo tegorocznej uniwersjady zbudowane jest na bazie chińskiej litery “北”, oznaczającej Tajwan i północ. Została ona połączona z literą „U”, będącą pierwszym znakiem w słowach Universiade (uniwersjada), United (zjednoczony) i University (uniwersytet). Hasła te symbolizują pasję i witalność młodej generacji sportowców oraz nie posiadającą limitów nadzieję i pozytywną energię. Wznoszące się ku górze linie oznaczają natomiast ciągłe dążenie do doskonałości i nowoczesność Tajwanu.

Sport jest tolerancyjny i nie tworzy podziałów ze względu na pochodzenie, płeć czy religię. Symbolizuje to pięć gwiazdek umieszczonych pod logiem imprezy. Podobnie jak w przypadku kółek olimpijskich, każda z nich symbolizuje inny kontynent – niebieski Europę, żółty Azję, czarny Afrykę, zielony Oceanię, a czerwony obie Ameryki.

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password