Uniwersjada 2017 – Maskotka

Oficjalną maskotką tegorocznej Uniwersjady jest miś Bravo. Jego pierwowzorem jest tajwański niedźwiedź czarny, czyli gatunek charakterystyczny dla regionu w którym rozgrywane będą zmagania w ramach XXIX Letniej Uniwersjady. 

Niedźwiedź jest mocno zbudowany, potężny i odważny. Posiada więc cechy charakterystyczne dla sportowców oraz reprezentuje ducha mieszkańców Tajwanu. Białe „V” na piersiach niedźwiedzia jest natomiast odniesieniem do angielskiego słowa „victory”, czyli zwycięstwo. Bravo został także wyposażony w złoty medal, wyrażając tym samym nadzieję, że wszyscy sportowcy startujący na uniwersjadzie mogą spełniać swoje marzenia i sięgać po medale.

Tajwański niedźwiedź jest gatunkiem zagrożonym. Organizatorzy wybierając tego ssaka jako maskotkę imprezy, chcą zwrócić uwagę na nadmierną eksploatację środowiska naturalnego przez człowieka. Cała tegoroczna uniwersjada ma opierać się nie tylko na rywalizacji sportowej, lecz ma także mieć charakter edukacyjny i zwiększać eko-świadomość wszystkich uczestników zawodów.

Imię „Bravo” w języku chińskim oznacza „genialność”, zaś w języku włoskim jest wyrazem uznania i aprobaty. Kibice krzycząc „bravo” mają zachęcać sportowców do odważnego osiągania jak najlepszych wyników.

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password