Uniwersjada LIVE – Zapis relacji 30 stycznia

No to zaczynamy! Od września czekaliśmy na wielką multidyscyplinarną imprezę sportową i się doczekaliśmy. Znicz igrzysk studenckich płonie już od wczoraj, a dziś zaczynamy sportową rywalizację na całego. Zapraszamy już od 4:00 – to dobra okazja by potrenować wczesne wstawanie przed przyszłorocznymi igrzyskami olimpijskimi. Zapewniamy informacje z samego środka wydarzeń – w Kazachstanie jest nasza specjalna wysłanniczka, Inga Świetlicka!

Program dnia                      Starty Polaków

Bardzo przyjemnie patrzy się na Klasyfikację medalową po pierwszym dniu Uniwersjady!

NA TYM KOŃCZYMY NASZĄ DZISIEJSZĄ RELACJĘ. ZAPRASZAMY NA JUTRO LICZĄC, ŻE DO POLSKIEGO DOROBKU DOPISZEMY KOLEJNE KRĄŻKI. DO RANA!

16:59 – Hokej na lodzie – Kończy się spotkanie Kazachstan – Chiny. Gospodynie przegrywają 1:4. W tabeli Kanada ma 2 zwycięstwa, Kazachstan i Chiny po jednym, z dwoma porażkami pozostają Brytyjki.

16:49 – Curling – Zakończyły się już wszystkie mecze drugiej kolejki kobiet. Kanada pokonała Niemcy 6:2, Szwecja wygrała z Chinami 6:5, a Szwajcaria z Koreą 8:7.  Po dwa zwycięstwa mają Szwajcarki i Rosjanki, po dwie porażki Kazaszki i Norweżki. Pozostałych sześć ekip ma bilans 1:1. Jutro trzecia kolejka.

16:43 – Hokej na lodzie – I tak kończy się mecz Kanada – USA. Sześć bramek różnicy to sporo jak na teoretycznie bardzo wyrównane drużyny.

16:37 – Hokej na lodzie – Chinki chyba pieczętują zwycięstwo w meczu z Kazaszkami. Czwartą bramkę na 12 minut przed końcową syreną zdobywa He Xin. Spencer Abraham zdobywa szóstą bramkę dla Kanadyjczyków na 2 min przed końcem meczu z USA.

16:26 – Curling – Rosjanki wygrywają z Norweżkami 9:3 (mecz zakończył się po 8 endach) i jako pierwsze mają na koncie dwie wygrane. Norweżki na razie bez punktów. Trwają jeszcze trzy mecze drugiej kolejki.

16:20 – Hokej na lodzie – Po dwóch tercjach Chinki prowadzą 3:1. To jednak chyba niespodzianka. Przed kilkoma sekundami Brett Welychka podwyższył prowadzenie Kanadyjczyków na 5:0.

16:00 – Curling – Tu już mamy jedno rozstrzygnięcie w drugiej kolejce pań. Po siedmiu endach Kazaszki, przy stanie 4:10 oddały mecz Brytyjkom. Dla gospodyń to druga porażka na Uniwersjadzie, dla ich rywalek pierwsze zwycięstwo.

15:55 – Hokej na lodzie – Dwie kolejne bramki Kanadyjczyków, a konkretnie Bretta Welychka i Spencera Abrahama chyba załatwiają sprawę. Czterobramkową stratę będzie Amerykanom bardzo ciężko odrobić, zwłaszcza, że kończy się już druga tercja. Tymczasem Chinki prowadziły już 2:0 po bramce Zhang Mengying, ale gospodynie zmniejszyły stratę po strzale Maliki Aldabergenowej. Tu jeszcze będą emocje.

15:30 – Hokej na lodzie – No i mamy bramki w obu meczach. Kanadyjczycy podwyższają na 2:0 po strzale Brenta Pedersena, Chinki obejmują prowadzenie na 10 sekund przed końcem 1. tercji – autorką bramki Deng Di.

15:26 – Hokej na lodzie – W meczu Kanada – USA trwa już druga tercja, jedną bramką wciąż prowadzą Kanadyjczycy. Niespodziewanie wyrównane jest spotkanie pań Chiny – Kazachstan. Po 15 minutach gry na tablicy wyników bezbramkowy remis.

15:00 – Hokej na lodzie – Zaczyna się właśnie mecz kobiet Kazachstan – Chiny, w którym inny wynik niż wysokie zwycięstwo gospodyń byłoby sensacją. Jak się spodziewaliśmy twardo walczą Amerykanie z Kanadyjczykami. Dużo walki, dużo kar, bramka na razie jedna – ta z trzydziestej sekundy dla Kanady. Końcówka pierwszej tercji.

14:55 – Skoki narciarskie – Za nami drugi, dziś ostatni trening skoczków. Tym razem najlepszy wynik uzyskał Rosjanin Roman Trofimow (104.5 m). Z Polaków najlepszy Przemysław Kantyka (100 m i 5. miejsce). Krzysztof Miętus skoczył 99 m i sklasyfikowany został na 7. lokacie. Pozostali nasi skoczkowie na miejscach 24-28. Artur Kukuła uzyskał 93 m, Krzysztof Leja 95, Stanisław Biela 94, Jakub Kot 94.5

14:34 – Hokej na lodzie – 30 sekund potrzebowali Kanadyjczycy do objęcia prowadzenia w hitowo zapowiadającym się meczu z USA. na listę strzelców wpisał się Brent Pedersen.

14:10 – Skoki narciarskie – Pierwszy trening za nami. Krzysztof Miętus 4., Przemysław Kantyka 8., Stanisław Biela 16., Krzysztof Leja 18., Artur Kukuła 28., Jakub Kot 36. Najlepszy Japończyk Naoki Nakamura.

14:02 – Curling – Rozpoczyna się druga kolejka turnieju kobiet. Grają Rosja z Norwegią, Szwajcaria z Koreą, Chiny ze Szwecją, Kanada z Niemcami oraz Wielka Brytania z Kazachstanem.

13:45 – Skoki narciarskie – Trwa pierwszy trening skoczków. Polacy na razie bardzo dobrze. Krzysztof Leja 97 m, Przemysław Kantyka 99.5 m (na razie najdłuższy skok), Krzysztof Miętus 96 m.

13:42 – Hokej na lodzie – Kanadyjki nie forsowały tempa w ostatniej tercji. Wygrywają z Brytyjkami 14:0 i z 4 punktami na koncie liderują grupie A. O 15:00 w tej grupie zagrają jeszcze Kazachstan z Chinami, pół godziny wcześniej w turnieju męskim zmierzą się Amerykanie z Kanadyjczykami.

13:15 – Hokej na lodzie – Bezbramkowa ostatnia tercja meczu Czechy – Szwecja. Tak więc nasi południowi sąsiedzi wygrywają 5:0 i wychodzą na drugie miejsce w grupie A. Prowadzą w niej Kazachowie, którzy wygrali z Chinami 22:0 – jeszcze w sobotę.

13:02 – Skoki narciarskie – Magdalena Pałasz zrezygnowała z trzeciej próby treningowej. Jej skok w drugiej serii naprawdę był piękny. Czekamy na konkurs pełni optymizmu. zaplanowano go na środę, jutro jeszcze trzy serie treningowe. Wkrótce potrenują też skoczkowie, wśród nich sześciu Polaków.

12:50 – Hokej na lodzie – Kanadyjki prowadzą po dwóch tercjach 13:0. Brytyjki rozbite…

12:45 – Skoki narciarskie – Fantastyczny skok Magdaleny Pałasz w drugiej serii treningowej! 88.5 metra daje jej pierwsze miejsce w tym treningu! Oby tak w konkursie!

12:32 – Hokej na lodzie – W ostatnich sekundach drugiej tercji bramkę na 5:0 zdobywa dla Czechów Marek Kaluza. Mecz już chyba rozstrzygnięty.

12:23 – Hokej na lodzie – Rozstrzelali się Czesi w drugiej tercji. Po bramkach Jana Mullera i Daniela Arnosta prowadzą już 4:0.

12:20 – Skoki narciarskie – Za nami pierwszy trening pań na skoczni normalnej. Magdalena Pałasz uzyskała siódmy wynik (68.5 metra). Najlepsza była Japonka Haruka Iwasa (84 m).

12:10 – Hokej na lodzie – Czesi podwyższają prowadzenie ze Szwedami. Autorem Bramki Peter Hucko. Po pierwszej tercji meczu kobiet Kanadyjki prowadzą z Wielką Brytanią…. 8:0!

12:03 – Curling – W ostatnim zakończonym meczu Rosja przegrała z Wielką Brytanią 5:9.

11:55 – Curling – Mamy kolejne dwa wyniki pierwszej kolejki turnieju mężczyzn. Korea wygrywa z USA 7:4, a Japonia pokonuje Norwegię 7:6.

11:34 – Hokej na lodzie – Czesi prowadzą ze Szwedami po pierwszej tercji 1:0.

11:18 – Hokej na lodzie – Ondrej Krpata w 8 minucie gry daje prowadzenie Czechom w meczu ze Szwedami. Za kilkanaście minut rozpocznie się mecz kobiet Kanada – Wielka Brytania.

11:15 – Curling – Zakończyły się już dwa spotkanie pierwszej rundy turnieju męskiego. Szwedzi 11:2 pokonali Czechów, zaś Kanada wygrała z Kazachstanem 7:1.

11:00 – Hokej na lodzie – Już za kilka chwil rozpocznie się bardzo ciekawie zapowiadający się mecz w turnieju hokeistów. W grupie A Szwedzi zagrają z Czechami. To taki hokejowy klasyk, liczymy więc na sporo emocji.

10:39 – Snowboard – Tylko dwóch bramek brakowało Michałowi Nowaczykowi do wywalczenia brązowego medalu..Jednak na samym finiszu lepszy okazał się Ukrainiec Bielinskyy. Tak niewiele zabrakło. Złoty medal zdobywa Rosjanin Bogdanov,a srebro przypada dla Shkurikhina. Ogromne brawa dla naszych wszystkich reprezentantów!

10:37 – Snowboard – Jeeesssst!! Mamy złoto!!! Ależ fenomenalnie zrobiła To Aleksandra Król!!! Do przedostatniej bramki wydawało się, że to Ukrainka Dancha zwycięży, jednak Polka pokazała świetny finisz! To medale numer 160. i 161. dla reprezentantów Polski na Zimowych Uniwersjadach!

10:32 – Snowboard – Karolina Sztokfisz brązową medalistką Uniwersjady! Sztokfisz udało się odrobić stratę z pierwszego przejazdu do Weroniki Bieli i to ona może cieszyć się z 3. miejsca. Brawa dla naszych ob reprezentantek!

10:27 – Snowboard – Tak jest! Michał Nowaczyk wyraźnie lepszy w pierwszym przejeździe od Ukraińca Bielinskyy’ego! W finale mężczyzn przedziwna sytuacja..Zarówno Shkurikhin jak i Bogdanov zaliczyli upadki na trasie. Zwyciężył ten pierwszy, bowiem jedynie ominął bramkę, natomiast Bogdanov przewracając się… opuścił trasę slalomu giganta.

10:25 – Snowboard – Aleksandra Król popełnia pierwszy i zarazem kosztowny błąd..Dansha wygrywa ze znaczną przewagą, która może okazać się wystarczająca do wywalczenia złotego medalu.

10:23 – Snowboard – W walce o brązowy medal w pierwszym przejeździe Weronika Biela minimalnie okazuje się lepsza od Karoliny Sztokfisz.

10:19 – Snowboard – Bogdanov potwierdza kto jest lepszy w pierwszym półfinale. Niestety w drugim lepszy okazuje się Shkurikhin, który minimalnie pokonuje Michała Nowaczyka. Polak popełnił błąd w środkowej części przejazdu, który prawdopodobnie kosztował go awans do finału. Nasz reprezentant walczył ambitnie do końca, jednak Rosjanin okazał się lepszy o 0,07 s.

10:17 – Snowboard –  To Ukrainka Annamari Dansha będzie przeciwniczką Król w walce o złoto. Pojedynek o brąz stoczą za to Karolina Sztokfisz i Weronika Biela!

10:16 – Snowboard – W rewelacyjnej formie jest Aleksandra Król, która nie dała szans swojej reprezentacyjnej koleżance Karolinie Sztokfisz. Trzymajmy teraz kciuki za Weronikę Bielę!

10:14 – Snowboard – W pierwszym półfinale zwycięża Rosjanin Bogdanov. W drugim Michał Nowaczyk niestety jest wolniejszy od Shkurikhina, Polak musi pokazać rewelacyjny przejazd na niebieskiej trasie, żeby awansować do finału. Czas na drugie przejazdy 1/2 finału kobiet!

10:11 – Snowboard – Niestety Weronika Biela popełnia błąd, który kosztuje ją bardzo dużo, może awans do finału. Z dużą przewagą wygrywa Ukrainka Dancha.

10:10 – Snowboard –  Czas na półfinały pań! Pierwszy z nich wygrywa Aleksandra Król, która dosyć pewnie pokonuje Karolinę Sztokfisz.

10:08 – Narciarstwo dowolne – Kolejne złoto dla Chin w narciarstwie dowolnym. Tym razem inkasuje je Li Zhonglin. Na podium staną również Artsiom Baszlako (Białoruś) i Guo Ziming (Chiny).

10:06 – Snowboard – Rywalem Bogdanova w 1/2 finał będzie Ukrainiec Belinskyy. Nowaczyk w półfinale! Polak popełnił duży błąd na początku drugiego przejazdu, ale tym samym zrewanżował się Rosjanin Taimulin i to nasz reprezentant cieszył się z awansu. Jego rywalem w tej fazie zmagań będzie Shkurikhin, który pokonał Oskara Boma.

10:03 – Snowboard – Niestety Oskarowi Kwiatkowskiemu nie udało się obronić minimalnej przewagi z pierwszego przejazdu i to Bogdanov melduje się w półfinale. Czekamy na występy Michała Nowaczyka i Oskara Boma.

10:01 – Całkowita dominacja Polek na trasie slalomu giganta równoległego! Weronika Biela pokonuje Verę Kolegovą i jako trzecia nasza reprezentanta awansuje do 1/2 finału! Przeciwniczką Bieli w półfinale będzie Ukrainka Dancha.

10:00 – Snowboard – Tak jest!!! Aleksandra Król pokonuje Japonkę Toyodę, Karolina Sztokfisz odprawia Włoszkę Gasparin, co oznacza, że możemy cieszyć się już z pierwszego medalu!!!

10:00 – Snowboard – Oskar Bom niestety ryzykując popełnia dużą ilość błędów i Shkurikhin zwycięża z sekundową przewagą. Czas na drugie przejazdy ćwierćfinałów kobiet.

09:59 – Narciarstwo dowolne – Zhu Yingying pierwszym złotym medalistą z Chin na tegorocznej uniwersjadzie. Wygrywa on z dwoma Kazachami, którzy muszą pogodzić się „tylko” ze srebrnym i brązowym medalem.

09:56 – Snowboard – Ćwierćfinały toczą się pod znakiem pojedynków polsko – rosyjskich. W trzecim wyścigu 1/4 finału Michał Nowaczyk nieznacznie przegrywa z Dmitrijem Taimulinem.

09:52 – Snowboard – Ależ emocjonujący wyścig z udziałem Oskara Kwiatkowskiego! Polak na linii mety wyprzedził Rosjanina Bogdanova o 0,07 s..Będą olbrzymie emocje w drugim przejeździe.

09:50 – Jednak zmiana decyzji! Sztokfisz musiała pojechać swój wyścig jeszcze raz z powodu protestu Włoszki Gaspari. Polka nie załamała się i pokazała kto jest lepszy. Zwyciężyła w pierwszym przejeździe z przewagą 0,54 s. Czas na ćwierćfinały mężczyzn.

09:48 – Snowboard – Najbardziej wyrównany wyścig oglądaliśmy z udziałem Weroniki Bieli. Wyrównany, ale do przedostatniej bramki, gdyż Rosjanka Vera Kolegova popełniła błąd i to Polka zwycięża z dużą przewagą!

09:46 – Snowboard – Ależ kuriozum! Rywalka Karoliny Sztokfisz…nie wystartowała! Została w bramce startowej. Tym samym Polka może czuć się już półfinalistką!

09:44 – Snowboard – Czas na ćwierćfinały kobiet! Aleksandra Król znowu wygrywa. Tym razem jej rywalką była Japonka Asa Toyoda. Polka z bardzo dużą przewagą melduje się na mecie i reprezentantka ,,Kraju Kwitnącej Wiśni” nie miała w tej rywalizacji nic do powiedzenia.

09:43 – Narciarstwo alpejskie – Zakończył się już super-gigant mężczyzn! Złoto w tej konkurencji przypada dla obrońcy tytułu Włocha Michaelangelo Tertoriego, który wyprzedza Rosjan – Evgenija Pyasika i Simona Efimova. Trójce Polaków udało się ukończyć swoje przejazdy. Bardzo dobre 6. miejsce zajął Paweł Babicki, Jakub Kłusak ukończył zawody jako 24., a Dominik Białobrzycki był 46. Michał Kłusak i Andrzej Dziedzic nie ukończyli swoich przejazdów.

09:42 – Hokej na lodzie – Zakończył się już pierwszy dzisiejszy mecz. Rosjanie w swoim pierwszym meczu w grupie C nie dali najmniejszych szans Koreańczykom. Wynik 14:0 mówi sam za siebie.

09:40 – Snowboard – Rywal Michała Nowaczyka ponownie popełnia błąd i to Polak spokojnie dojeżdżając do mety awansuje do ćwierćfinału. W 1/4 finału jest także Oskar Bom, który pokonuje reprezentanta gospodarzy Rollana Sadykova. Ależ pięknie!

09:34 – SnowboardA jednak! To Oskar Kwiatkowski awansuje do 1/4 finału. Tomasz Kowalczyk popełnia błąd na przedostatniej bramce, który nie pozwala mu obronić przewagi z pierwszego przejazdu. Brawa za walkę dla obu naszych reprezentantów.

09:30 – Narciarstwo alpejskie – Ostatni Polak zaliczył już swój przejazd. Nie był to jednak dobry wynik. Dominik Białobrzycki ze stratą ponad sześciu sekund melduje się na mecie na 44. miejscu. Niezmiennie na 6. miejscu Paweł Babicki, 24. Jakub Kłusak. To wyniki Polaków, którym udało się ukończyć przejazdy.

09:28 – Snowboard – Weronika Biela także melduje się w ćwierćfinale! Polka potwierdziła swoją przewagę z pierwszego wyścigu i spokojnie dojechała do mety,nie ryzykując popełnienia błędów. Za chwilę drugie przejazdy rozpoczną panowie.

09:25 – Snowboard – Karolina Sztokfisz w 1/4 finału! Polka tym razem pojechała bez żadnego błędu, Slobodkina upadła i to nasza reprezentanta może cieszyć się z awansu.

A tu jeszcze wspomnienie z wczorajszej uroczystości otwarcia.

FOTO PAWEL SKRABA/AZS

09:21 – Snowboard – Rywalizacja przebiega bez problemów, więc wracamy do drugich przejazdów 1/8 finału kobiet. Aleksandra Król jadąc bardzo spokojnie melduje się w ćwierćfinale. Holenderka Albers nie potrafiła nawiązać równorzędnej walki z Polką.

09:19 – Snowboard – Brawo Michał Nowaczyk, brawo Oskar Bom! Polacy nie byli faworytami swoich wyścigów po kwalifikacjach, ale pokazali, że stać ich na bardzo dobrą jazdę! Obaj nasi reprezentanci mają około sekundową przewagę nad swoimi rywalami.

09:13 – Snowboard – Tomasz Kowalczyk zwycięża w polskim biegu. Sprawa wygranej zdecydowała się dosłownie na ostatnich dwóch bramkach. Przewaga Kowalczyka nad Kwiatkowskim to 0,26 s.

09:10 – Snowboard – Spokojny przejazd Weroniki Bieli. Polka z wyraźną przewagą wygrywa swój wyścig i musi jedynie potwierdzić swoją dyspozycję w drugim biegu na trasie niebieskiej. Dobrze zaczyna się dla nas dzisiejsza rywalizacja! Przed nami występy mężczyzn.  W drugim biegu ujrzymy bratobójczy pojedynek pomiędzy Tomaszem Kowalczykiem,a Oskarem Kwiatkowskim. W szóstym wyścigu zademonstruje się Michał Nowaczyk, a w siódmym Oskar Bom.

09:07 – Snowboard – Niestety…Karolina Sztokfisz na przedostatniej bramce przewraca się i jej szanse na awans do kolejnej rundy są mocno ograniczone.. Warto zauważyć, że Polka prowadziła przez cały wyścig. Czas na trzecią naszą reprezentantkę – Weronikę Bielę.

09:06 – Narciarstwo alpejskie – Za nami przejazd Jakuba Kłusaka. Polak przejechał spokojnie, ale zaliczył stratę blisko trzech sekund do prowadzącego Tentoriego, co daje mu w tej chwili 20. lokatę. Na bardzo dobrym 6. miejscu jest za to Paweł Babicki. Medalu to nie da, ale miejsce w 10-tce byłoby bardzo dobrym osiągnięciem.

09:02 – Snowboard – Piękny przejazd Aleksandry Król! Polka od samego startu zdominowała rywalkę i zwyciężyła z ponad sekundową przewagą. Trzeba w tym momencie przypomnieć, że nasza reprezentantka musi potwierdzić swoją dyspozycję w drugim przejeździe,ale wydaje się to zwykła formalność.

08:55 – Narciarstwo alpejskie – Trzydziestu zawodników za nami. Ostatnie przejazdy nie były najlepsze i pozwoliły zawodnikom uplasować się raczej w drugiej i trzeciej części stawki, więc na prowadzeniu niezmiennie zawodnicy, którzy z trasą zmierzyli się na początku – obrońca tytułu Michaelangelo Tertori i Rosjanie Evgeniy Pyasik oraz Simon Efimov. Niedługo przejazd Jakuba Kłusaka.

08:52 – Snowboard – Po bardzo dobrych kwalifikacjach w wykonaniu naszych reprezentantów czas na rywalizację w 1/8 finału. Już w pierwszym wyścigu tej fazy zmagań zaprezentuje się Aleksandra Król, która pojedzie z Holenderką Daną Albers.Karolina Sztokfisz wystąpi w czwartym,a Weronika Biela w szóstym biegu. Rywalkami Polek będą kolejno: Kazaszka Dariya Slobodkina oraz Jennifer Hawkrigg z Kanady. Rywalizacja zacznie się za ok 10 minut.

08:52 – Curling – Za kilka minut rozpocznie się pierwsza kolejka turnieju mężczyzn. Zagrają w niej Koreańczycy z Amerykanami, Kanadyjczycy z Kazachami, Brytyjczycy z Rosjanami, Szwedzi z Czechami oraz Norwegowie z Japończykami.

08:46 – Biegi narciarskieRosjanie dzielą i rządzą. Dwa pierwsze miejsca zajęli reprezentanci Sbornej. Złoty medal dla Valeriya Gontara, srebrny Dmitrya Rostovtseva. Brązem musiał zadowolić się Francuz Alexandre Pouye. Polacy słabo: Najlepszy Andrzej Pradziad był 36, Bartłomiej Rucki 43, Dawid Bril 61, a Kacper Antolec 71.

08:40 – Narciarstwo alpejskie – Na pierwszym pomiarze czasu Andrzej Dziedzic jechał identycznie, jak prowadzący Włoch Tentori, potem trochę tracił, ale wszystko zepsuło ominięcie bramki. Drugi z Polaków nie kończy swojego przejazdu. Na prowadzeniu niezmiennie Tentori przed Pyasikiem. Kolejny Polak dopiero za kilkanaście minut. Będzie nim Jakub Kłusak, z numerem 38.

08:40 – Hokej na lodzie – Tymczasem za nami już dwie tercje meczu grupy C turnieju męskiego. Rosja gromi Koreę Południową 10:0.

08:34 – Biegi narciarskie – Zmiana na prowadzeniu. Rosjanin Gontar zdystansował Mikayelyana aż o 37 sekund!

08:32 – Narciarstwo alpejskie – Jadący bezpośrednio przed kolejnym biało-czerwonym Vincent Lajoie z Kanady upadł i w tej chwili na trasie trwają prace porządkowe, a przerwa coraz bardziej się przedłuża. Czekamy na wznowienie rywalizacji.

08:29 – Biegi narciarskie – Do tej pory najlepszym wynikiem na mecie może pochwalić się Kazach Mikayelyan, który o 24 sekundy wyprzedza Rosjanina Vichuzhanina

08:25 – Biegi narciarskie – Do mety dobiegł również ostatni nasz reprezentant Bartłomiej Rucki, klasyfikowany obecnie jako 12 w stawce 53 zawodników.

08:20 – Biegi narciarskie – Andrzej Pradziad nie poprawił swojej pozycji z pomiaru czasu po 7,6 km i do mety dobiegł z 5 obecnie czasem. Kacper Antolec pobiegł dużo gorzej i obecnie jest na miejscu 28.

08:19 – Narciarstwo alpejskie – Pierwszy zawodnik wypada z trasy i jest nim niestety nasz reprezentant Michał Kłusak… Dzisiaj to nie jest udany dzień dla klanu Kłusaków. Oby to się zmieniło przy kolejnych przejazdach. Kolejnym Polakiem z numerem 17. będzie Andrzej Dziedzic.

08:18 – Biegi narciarskie – Do mety zbliża się Andrzej Pradziad. Po 7,6 km zajmuje na razie dobrą piątą pozycję.

08:15 – Narciarstwo alpejskie – Bardzo ryzykownie jechał Paweł Babicki, ale kontrolował swój przejazd. Na pierwszym pomiarze czasu tracił tylko pół minuty do prowadzącego Włocha, a ostatecznie przegrał z nim tylko trochę ponad sekundę. Na razie 4. miejsce, w gronie 9. zawodników.

08:12 – Biegi narciarskie – Na razie prowadzi Czech Jakub Psenicka. Dawid Bril jest 10. Metę osiągnęło do tej pory 27 zawodników.

08:07 – Narciarstwo alpejskie – Za nami przejazd trzech zawodników, w tym obrońcy tytułu Michaelangelo Tertoriego z Włoch! Po doskonałym przejeździe zawodnik z Półwyspu Apenińskiego wyprzedza o 0,03 sekundy Evgeniya Pyasika z Rosji. Niedługo na trasie pierwszy z Polaków – Paweł Babicki

08:01 – Biegi narciarskie – Pierwsi zawodnicy osiągają już linię mety. Na pomiarze po 2,6 km Kacper Antolec klasyfikowany jest na razie jako 24, Andrzej Pradziad jako 8.

07:58 – Narciarstwo alpejskie – Lada moment na trasę wyruszą alpejczycy, by rozegrać super gigant. Po nieudanym występie Magdaleny Kłusak liczymy, że dużo lepiej wypadną Paweł Babicki, Michał Kłusak, Andrzej Dziedzic, Jakub Kłusak i Dominik Białobrzycki. Polacy na trasę wyruszą odpowiednio z numerami: 9, 12, 17, 38 i 61. Na starcie 75. zawodników!

07:57 – Biegi narciarskie – Dawid Bril po 6,8 km zajmuje piąte miejsce.

07:54 – Biegi narciarskie – Kacper Antolec z 16 wynikiem na pierwszym pomiarze czasu. Czekamy na Dawida Brila na drugim pomiarze na 6,8 km. Wszyscy Polacy wyruszyli już na trasę.

07:46 – Biegi narciarskie – Do tej pory na pierwszym pomiarze usytuowanym na 2,6 km prowadzi Kanadyjczyk Castagnette, który mocno zdystansował rywali. Dawid Bril legitymuje się drugim wynikiem w stawce 14 zawodników.

07:37 – Biegi narciarskie – na trasę z numerem 14 wyruszył Dawid Bril. Jako 36 pobiegnie Kacper Antolec, 45 Andrzej Pradziad, a chwilę po nim 47 z kolei wystartuje Bartłomej Rucki. W stawce jest 88 zawodników.

07:35 – Narciarstwo dowolne – Kazaszka Aldabergenova nie poprawiła się w drugim skoku, ale ostatecznie wygrywa kwalifikacje z notą 84,42 pkt. Osiem pań awansowało do rundy finałowej, odpadła jedna – Brytyjka Elodie Wallace.

07:30 – Biegi narciarskie – Zaczynamy bieg na 10 km mężczyzn stylem klasycznym. Na starcie czterech Polaków: Dawid Bril, Kacper Antolec, Andrzej Pradziad i Bartłomiej Rucki.

07:11 – Curling – Ostatni mecz dzisiejszego poranka dobiegł już końca. Chinki po bardzo wyrównanym spotkaniu zakończonym dogrywką, wygrały z Kanadą 9:6.

07:05 – Narciarstwo dowolne – W pierwszym przejeździe eliminacyjnym panów najlepszy Białorusin Artslom Baslakhou, który za swój skok otrzymał 96,58 pkt.

06:52- Biegi narciarskie – Do mety dobiegły już wszystkie zawodniczki. Wygrała Rosjanka Vasilieva, druga była jej rodaczka Nechaevskaya, najniższy stopień podium zajęła zawodnicza gospodarzy Shevchenko. Ewelina Marcisz na pechowym dla sportowców czwartym miejscu, ze stratą 9 sekund do podium i 26 do złotego medalu. Martyna Galewicz była szósta. Pozostałe Polki słabo. Katarzyna Stokfisz zajęła 45 miejsce, a 55 Magdalena Czusz.

6:50 – Narciarstwo dowolne – Za nami pierwsze występy eliminacyjne w konkurencji skoków akrobatycznych pań. Na półmetku kwalifikacji prowadzi Kazaszka Zhanbota Aldabergenova (84,41 pkt)

06:46 – Biegi narciarskie – Ewelina Marcisz również dobiegła na podium, jednak szybko z niego wypadła.

06:45 – Biegi narciarskie – Niestety po Polce biegnie jeszcze dużo dobrych zawodniczek. Polka szybko wypadła z podium. Wciąż czekamy na Ewelinę Marcisz.

06:41 – Biegi narciarskie – Martyna Galewicz na mecie. Polka na razie prowadzi.

06:41 – Curling – Koreanki wygrywają z Norweżkami 9:6. W ostatnim pojedynku natomiast Chinki, dzięki zwycięstwu 2:0 w ostatnim endzie, doprowadzają do remisu (8:8) i dogrywki z Kanadyjkami.

06:37 – Biegi narciarskie – Pierwszy punkt pomiarowy jako trzecia przekroczyła Ewelina Marcisz, wyprzedzając tym samym Martynę Galewicz.

06:32 – Biegi narciarskie – Martyna Galewicz najlepsza obecnie na pierwszym pomiarze czasu (1,8km).

06:33 – Curling – Kończą się kolejne pojedynki w rywalizacji kobiecej. Rosjanki pewnie wygrywają z Brytyjkami 7:3. Wiele emocji do końca spotkania było za to w meczu Szwedek ze Szwajcarkami. Ostatecznie przewagą jednego kamienia (7:6) wygrały Helvetki.

06:29 – Narciarstwo alpejskie – Pierwszą złotą medalistką Zimowej Uniwersjady w Ałmatach Elena Jakowiszina (Rosja). Obok niej na podium staną również Nea Luukko (Finlandia) i Asa Ando (Japonia). Więcej o supergigancie kobiet TUTAJ.

06:22 – Biegi narciarskie – Na mecie meldują się pierwsze zawodniczki. Na razie prowadzi z czasem 16:51 Włoszka Compagnoni.

06:14 – Biegi narciarskie – Na pierwszym pomiarze czasu pojawiły się już Polki. Startująca z numerem 14 Karolina Stokfisz jest piąta, Magdalena Czusz pod koniec stawki.

06:12 – Curling – Zakończyło się pierwsze spotkanie curlerek. Po siedmiu endach reprezentantki gospodarzy poddały spotkanie, przegrywając z Niemkami 2:13.

06:07 – Biegi narciarskie – Na trasę wyruszyła pierwsza Polka, Magdalena Czusz.

06:04 – Narciarstwo alpejskie – Magdalena Kłusak wypada z trasy i nie kończy swojego przejazdu w supergigancie. To tyle, jeśli chodzi o poranne emocje na narciarskim stoku. Może zwojujemy coś wśród mężczyzn?

06:03 – Biegi narciarskieZaczynamy 5 km kobiet techniką klasyczną. Zawodniczki startują pojedynczo, na starcie powinno pojawić się cztery Polki.

05:56 – Snowboard – Zakończyły się już kwalifikacje zawodów mężczyzn. Pierwsze trzy miejsca dla Rosjan. Polacy zajęli kolejne pozycje między 8., a 11. miejscem. Plasują się na nich kolejno: Oskar Kwiatkowski, Tomasz Kowalczyk, Oskar Bom i Michał Nowaczyk. Oznacza to, że w 1/8 finału oglądać będziemy polsko-polski pojedynek.

05:54 – Narciarstwo alpejskie – Tymczasem na stoku, na którym odbywa się supergigant alpejek, Kmochova spada na czwartą pozycję. Prowadzi Elena Jakowiszina z Rosji. Za nią Nea Lukko (Finlandia) i Asa Ando (Japonia). Zmagania z trasą ukończyło już 18 zawodniczek. Zbliżamy się zatem do występu naszej rodaczki.

05:52 – Snowboard – Bardzo dobre przejazdy Polaków. Cała czwórka może być już pewna awansu do 1/8 finału. Trzeba poczekać jednak jeszcze kilka minut, aby poznać szczegółowe pozycje biało-czerwonych oraz zwycięzcę kwalifikacji.

05:44 – Snowboard – Tymczasem na Shymbulak Ski Resort rozpoczęliśmy drugi przejazd kwalifikacyjny mężczyzn. Liczymy na to, że i tu Polacy plasować się będą na wysokich pozycjach, dzięki czemu pewnie zagwarantują sobie udział w 1/8 finału.

05:42 – Narciarstwo alpejskie – Po przejeździe 8 zawodniczek w supergigancie kobiet na prowadzeniu Czeszka Tereza Kmochova z czasem 1:07.21. Magdalena Kłusak, przypomnijmy, na trasę wyjedzie jako 21. alpejka.

05:39 – Snowboard – Świetne eliminacje do slalomu giganta równoległego w wykonaniu Polek. Biało-czerwone w drugim przejeździe potwierdzają klasę, awansując pewnie do 1/8 finału. Aleksandra Król wygrywa eliminacje. Karolina Sztokfisz kończy je na 4. pozycji, a między naszymi zawodniczkami plasują się Ukrainka Annamari Dancha i Rosjanka Vera Kolegova. Trzecia z Polek – Weronika Biela – jest 6. Z niecierpliwością czekamy zatem na decydujące starty.

05:25 – Narciarstwo alpejskie – Już za moment rozpoczniemy rywalizację w supergigancie kobiet. Na starcie zawodów mamy jedną Polkę. O medal powalczyć zamierza Magdalena Kłusak. Trzymajmy kciuki za Polkę, która na trasie zawodów pojawi się jako 25. zawodniczka.

05:22 – Curling – Trwają pierwsze spotkania curlerek. Każde z nich jest w tej chwili mniej więcej na półmetku. Najbardziej wyraźną przewagę po pięciu endach zapewniły sobie Niemki, które prowadzą już 9:1 z Kazaszkami. Najbardziej wyrównana rywalizacja jest zaś w meczu Szwedek ze Szwajcarkami, gdzie mamy remis 4:4. W pozostałych spotkaniach: Wielka Brytania – Rosja 1:5, Norwegia – Korea Pd. 4:1, Chiny – Kanada 5:3.

05:12 – Snowboard – W pierwszym przejeździe kwalifikacyjnym wśród mężczyzn najlepsi Rosjanie – Bogdan Bogdanow i Władisław Szurichin. Najlepszy z Polaków – Tomasz Kowalczyk – uzyskał 5. czas. Na miejscu 8. w tej chwili Michał Nowaczyk, Oskar Bom 11., Oskar Kwiatkowski 12.

04:47 – Snowboard – Tak jest! Świetny wynik Karoliny Sztokfisz w kwalifikacjach slalomu giganta równoległego! Szybsza od naszej reprezentantki była tylko Vera Kolegova z Rosji. Równie dobrze pozostałe Polki – Aleksandra Król 4., a Weronika Biela 7. Niebawem drugi przejazd, a tymczasem rywalizacja mężczyzn.

04:30 – Dzień dobry! A może jeszcze dobranoc? Bardzo wcześnie, bo jeszcze przed świtem, rozpoczynamy naszą relację z Zimowej Uniwersjady w Ałmatach. Trwa rywalizacja w curlingu, jednak to, co nas najbardziej interesuje, rozpocznie się za moment. Karolina Sztokfisz, Weronika Biela i Aleksandra Król wyjadą na trasę slalomu giganta równoległego. Czas rozpocząć eliminacje!

Bartosz Szafran4784 Posts

<p>Jeden z założycieli portalu, przez kilka lat jego redaktor naczelny. Obecnie zajmuje się na stronie badmintonem, boksem, bobslejami, skeletonem, szermierką. Były sędzia piłkarski, obecnie badmintonowy, z zawodu lekarz. Miłośnik dobrych książek.</p>