„Uniwersjada to zawsze fajna impreza” – Wywiad z Weroniką Bielą

Snowboardowy slalom i slalom gigant równoległy będą na Uniwersjadzie jednymi z pierwszych zawodów w których wystartują reprezentanci Polski. Wśród nich jest Weronika Biela, która ma w tym sezonie wiele dobrych wyników.

Kamil Karczmarek: Jak oceniasz swoje dotychczasowe starty w tym sezonie?

Weronika Biela: Jestem zadowolona, jest dopiero tak naprawdę początek sezonu. Już mogę się pochwalić miejscem w czołowej 16 pucharu świata (14. miejsce w Carezzie) i zwycięstwem w pucharze Europy w Gerlitzen.

KK: Już niedługo Uniwersjada. Jak wyglądały Twoje przygotowania do tej imprezy? Czy Uniwersjada jest dla Ciebie najważniejszą imprezą w tym sezonie?

Weronika Biela: Uniwersjada jest ważna dla nas jako jedna z imprez na której walczymy o stypendia ministerialne. Drugą z tych imprez są Mistrzostwa Świata Seniorów i to właśnie one są najważniejszym startem w sezonie.

KK: Jak wspominasz swoje dotychczasowe starty na Uniwersjadzie? Dwa lata temu odpadłaś w ćwierćfinale. Walka o medale była w zasięgu ręki.

Weronika Biela: Uniwersjada to zawsze fajna impreza, gdzie przyjeżdżają pościgać się także zawodnicy z Pucharu Świata, ale w mocno okrojonym składzie. Z wyniku na ostatniej Uniwersjadzie byłam zadowolona, przegrałam przez mój własny błąd, ale w ten sposób zyskuje się ważne doświadczenia.

KK: Jak oceniasz swoje szanse na Uniwersjadzie? Na jaki wynik liczysz?

Weronika Biela: Wiem, że jestem dobrze przygotowana, ale wolę się nie nastawiać na konkretny rezultat. Chcę dać z siebie wszystko i mam nadzieję, że z samych przejazdów będę zadowolona.

KK: Wystartujesz w slalomie i slalomie gigancie równoległym. Która konkurencja jest Twoją mocniejszą stroną?

Weronika Biela: Ostatnio lepiej mi się jeździ gigant, ale w slalomie mam lepsze wyniki. Nie obstawiam jednej z konkurencji i mam zamiar powalczyć mocno w obydwu.

KK: Jakie zawodniczki są faworytkami rywalizacji w Twoich konkurencjach?

Weronika Biela: Niestety nie mamy informacji kto będzie startował na Uniwersjadzie.. Start w Ałmatach wpisał się pomiędzy starty w kalendarzu Pucharu Świata w bardzo niewielka lukę Myślę, że jest to trudne organizacyjnie dla większości teamów aby wystartować także tam, ale zobaczymy.

KK: Po Uniwersjadzie będziesz rywalizować w zawodach Pucharu Świata i Pucharu Europy? Gdzie wybierasz się po rywalizacji w Ałmatach?

Weronika Biela: Prosto z Kazachstanu, zaraz po startach, lecimy do Bułgarii na kolejne dwa starty w Pucharze Świata. Ze względu na trwająca kwalifikacje olimpijska każdy start z cyklu Pucharu Świata jest bardzo ważny.

Dziękuję za rozmowę.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password