Volta Catalunya: Pierwszy etap dla Albasiniego

W katalońskiej miejscowości Calella, która znajduje się kilkadziesiąt kilometrów od Barcelony, rozpoczął się siedmiodniowy wyścig kolarstki World Tour – Volta Catalunya. Zawodnicy pokonali dziś 139 km, a na mecie najlepszy okazał się Michael Albasini, który jutro założy żółtą koszulkę. Włoch został też liderem klasyfikacji górskiej.

Albasini pokazał, że jest mocny odjeżdzając stawce. Najpierw załapał się do pięcioosobowej ucieczki, a następnie samotnie minął linię mety. Nad drugim zawodnikiem – Francuzem Anthony Delaplace uzyskał aż 42 sekundy przewagi. Najlepszy z Polaków okazał się Michał Gołaś, który zajął 20. miejsce. Wszyscy nasi reprezentanci finiszowali jednak w peletonie i ich strata do lidera jest taka sama – wynosi 1 minutę i 32 sekundy.

Jutro etap, który również rozpocznie się i zakończy w tej samej miejscowości – Gironie. Kolarze pokonają 161 kilometrów.