Vuelta al pais Vasco – etap 2.

Na drugim etapie Vuelta al Pais Vasco po raz kolejny na metę dojechał cały peleton, a zwycięzca etapu nie uzyskał żadnej przewagi w klasyfikacji
generalnej.

Etap zwyciężył reprezentant Republiki Południowej Afryki – Daryl Impey z grupy GreenEdge. Na drugim miejscu zameldował się jego zespołowy kolega – Australijczyk Allan Davis. Na podium wyścigu z Guenes do Vitorii zaprezentował się także Włoch Davide Appollonio z Team Sky, który został sklasyfikowany na trzeciej pozycji w dzisiejszej rywalizacji.
Najlepiej z Polaków zaprezentował się Maciej Paterski z grupy Liquigas, który dzisiejsze zmagania ukończył na 35. pozcji. Cztery pozycje za nim uplasował się Michał Gołaś z Omega Pharma – Quick Step. W peletonie przyjechał także Przemysław Niemiec z grupy Lampre, którego sklasyfikowano na 81. miejscu.
Za peletonem, na 103. pozycji ze stratą 32 sekund do zwycięzców na metę dojechał Tomasz Marczyński (Vacansoleil).