Vuelta al pais Vasco – etap 3.

Trzeci etap Vuelta al Pais Vasco prowadził z miasta Vitoria do Arrate. Trasa ta liczyłą sobie 164 km.

Dzisiejszy etap zwyciężył Hiszpan z zespołu Euskaltel, Mistrz Olimpijski z Pekinu- Samuel Sanchez. Tuż za nim linię mety mijali: inny Hiszpan – Joaquim Rodriguez z teamu Katyusha oraz Amerykanin Chris Horner z RadioSchack. Ta trzyosobowa grupa zdołała wywalczyć 12 sekundową przewagę nad peletonem.

Dziś słabsze występy zanotowali Polacy. Maciej Paterski (Liquigas) – najlepszy z biało-czerwonych zajął 56. miejsce ze stratą 2 minut i 1 sekundy do zwycięzcy.  Dopiero 75. pozycję zajął Tomasz Marczyński z grupy Vacansoleil. Tuż za nim na metę dojechał Przemysław Niemiec z zespołu Lampre. Obaj do Sancheza stracili po 5 minut 16 sekund. Najgorzej z naszych poszło dziś Michałowi Gołasiowi (Omega Pharma – Quick Step), który etap ukończył na 120. miejscu z ogromną stratą 16 minut i 17 sekund.