Vuelta al Pais Vasco – etap 5.

Piąty, przedostatni etap Vuelta al Pais Vasco prowadził z Bera do Onati. Trasa ta miała długość 183 km.Etap po raz kolejny wygrał Hiszpan – Joaquin Rodriguez z zespołu Katyusha, który zwyciężył wyścig sprinterski do mety ze swoim rodakiem – Samuelem Sanchezem z zespołu Euskaltel.

Na metę jako trzeci, ze stratą 2 sekund do Hiszpanów dojechał Chorwat z kazaskiej grupy Astana – Robert Kirelovski, który jeszcze na kilka kilometrów przed metą w postaci jednoosobowej ucieczki miał przewagę prawie pół minuty nad peletonem.  Tuż za nim na metę z 5-sekundową stratą przybyli także  Białorusin Vasili Kiryenka (Movistar), Norweg Lars Petter Nordhaug (Sky) oraz Włosi: Daniele ratto (Liquigas) i Michele Scarponi (Lampre).

Polacy zaprezentowali się tak jak w pozostałych etapach – przeciętnie. Najlepiej z biało-czerwonych pojechał Maciej Paterski, z teamu Liquigas. Stracił on do Rodrigueza 9 minut i 47 sekund. Michał Gołaś – reprezentant zespołu Omega Pharma – Quick Step stracił na dzisiejszym etapie 14 mint i 3 sekundy kończąc go na 97. pozycji. Jako 114. sklasyfikowany został Przemysław Niemiec z włoskiej grupy Lampre tracąc do zwycięzcy 18 minut i 44 sekundy. Tomasz Marczyński (Vacansoleil) niestety nie ukończył etapu.

Klasyfikacja 5. etapu:

1. Joaquin Rodriguez (Hiszpania/Katyusha)

2. Samuel Sanchez (Hiszpania/Euskaltel)  +0s.

3. Robert Kiserlovski (Chorwacja/Astana)  +2s.

…65. Maciej Paterski (POLSKA/Liquigas)  +9’47s.

…97. Michał Gołaś (POLSKA/Omega Pharma – Quick Step)  +14’03s.

…114. Przemysław Niemiec (POLSKA/Lampre)  +18’44s.

 

Klasyfikacja generalna po 5. etapie:

1. Joaquin Rodriguez (Hiszpania/Katyusha)  20:29:18

2. Samuel Sanchez (Hiszpania/Euskaltel)  +9s.

3. Robert Kiserlovski (Chorwacja/Astana)  +26s.

…51. Maciej Paterski (POLSKA/Liquigas)  +18’19s.

…80. Przemysław Niemiec (POLSKA/Lampre)  +31’05s.

…93. Michał Gołaś (POLSKA/Omega Pharma – Quick Step)  +38’40s.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password