Vuelta al Pais Vasco – etap 6.

Samuel Sanchez wygrał ostatni etap Vuelta al Pais Vasco, którym była czasówka w miejscowości Onati.

Etap w miejscowości Onati odbywał się na dystansie 18,9 km. Samuel Sanchez (Hiszpania) z grupy Euskaltel wygrał go z przewagą 6 sekund nad drugim Holendrem – Bauke Mollema’em z Rabo Banku. Na trzecim miejscu etap ukończył Tony Martin (Niemcy/Omega Pharma-Quick Step) ze stratą 7 sekund do lidera. Dotychczasowy lider klasyfikacji generalnej – Joaquin Rodriguez z teamu Katyusha tę czasówkę ukończył dopiero na 6. miejscu, a do Sancheza stracił 21 sekund. Oznacza to, że roztrwonił całą przewagę na korzyść kolarza z Baskijskiego zespołu.

Najlepiej z Polaków spisał się dziś Michał Gołaś z zespołu Omega Pharma-Quick Step. Ukończył on etap na 17. miejscu ze stratą 48 sekund. Nieźle spisał się także Przemysław Niemiec z włoskiej grupy Lampre. Przemek został sklasyfikowany na mecie jako 67. tracąc 2 minuty i 22 sekundy do Sancheza. Słabiej poszło na dzisiejszym etapie Maciejowi Paterskiemu z Liquigasu. Zajął 102. miejsce i staracił 3 minuty 46 sekund.

 

Dzięki dzisiejszym rezultatom w klasyfikacji generalnej zwyciężył dzisiejszy triumfator – Samuel Sanchez. Na drugie miejsce spadł dotychczasowy lider – Joaquin Rodriguez. Na trzecie miejsce wskoczył dość niespodziewanie Holender reprezentujący Rabo Bank – Bauke Mollema. Najwyżej z biało-czerwonych, bo na 52. pozycji, w klasyfikacji generalnej sklasyfikowany został Maciej Paterski ze stratą ogólną 21 minut i 56 sekund do zwycięzcy, 33 minuty i 18 sekund do Sancheza w ostatecznym rozrachumku stracił inny Polak – Przemysław Niemiec, który w łącznej klasyfikacji wywalczył 74. miejsce. Michał Gołaś z Omega Pharma – Quick Step zajął 81. miejsce. Stracił on 39 minut i 19 sekund.

 

Klasyfikacja 6. etapu:

1. Samuel Sanchez (Hiszpania/Euskaltel)

2. Bauke Mollema (Holandia/Rabo Bank)  +6s.

3. Tony martin (Niemcy/Omega Pharma – Quick Step)  +7s.

…17. Michał Gołaś (POLSKA/Omega Pharma – Quick Step)  +48s.

…67. Przemysław Niemiec (POLSKA/Lampre)  +2′ 22s.

…102. Maciej Paterski (POLSKA/Liquigas)  +3′ 46s.

 

Ostateczna klasyfikacja generalna Vuelta al Pais Vasco:

1. Samuel Sanchez (Hiszpania/Euskaltel)   20:58:15

2. Joaquin Rodriguez (Hiszpania/katyusha)  +12s.

3. Bauke Mollema (Holandia/Rabo Bank)  +42s.

…52. Maciej Paterski (POLSKA/Liquigas)  +21′ 56s.

…74. Przemysław Niemiec (POLSKA/Lampre)  +33′ 18s.

…81. Michał Gołaś (POLSKA/Omega Pharma – Quick Step)  +39′ 19s.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password