W CONCACAF rozstrzygnięto sprawę awansu

Dziś odbyły sie półfinały turnieju kwlaifikacyjnego w strefie CONCACAF. Ich zwycięzcy otrzymali przepustki na Igrzyska Olimpijskie Londyn 2012.

W pierwszym półfinale doszło do niespodzianki. Salvador po dogrywce przegrał z Hondurasem 2:3. Na prowadzenie 1:0 już w pierwszej minucie wyszli reprezentanci Hondurasu po strzale Lozano. W 77′ Molina wyrównał stan rywalizacji i po wyniku 1:1 w regulaminowym czasie 90 minut doszło do dogryki. W 101′ ponownie Honduras na prowadzenie wyprowadził Rodas. Tuż po zmianie stron, w 106′ wyrównał Sanchez i pozostawiał tym samym wciąż sprawę awansu nierozstrzygniętą. W 114′ bramkę na wagę olimpijskiego awansu zdobył ponownie Rodas, który okazał się w tym meczu asem drużyny z Hondurasu.

W drugim meczu obyło się bez niespodzianek. Meksyk po bramkach Fabiana, Pulido i Ponce ograł Kanadę 3:1. Honorową bramkę dla teamu z pod znaku klonowego liścia zdobył Haber.

W finale, który odbędzie sie w nocy z 2 na 3 kwietnia Meksyk podejmie Honduras. Będzie to już jednak tylko mecz o prestiż, gdyż obie drużyny zapewniły już sobie awans na Igrzyska Olimpijskie.