Watabe zwycięża w Oslo

Akito Watabe zwyciężył w zawodach PŚ kombinatorów w norweskim Oslo. Japończyk zachował szansę na zdobycie kryształowej kuli. Lider PŚ – Jason Lamy-Chappuis został sklasyfikowany dopiero na 23. miejscu.

Akito Watabe świetnie spisał się na skoczni. Przed biegiem na 10 km miał 20-sekundową przewagę nad Niemcem – Tino Edelmannem. Fatalnie spisał się na skoczni Jason Lamy-Chappuis. Francuz po pierwszej części kombinacji zajmował odległe 31. miejsce. W zawodach wystartował polski zawodnik – Adam Cieślar. Po skokach uplasował się na przyzwoitym 33. miejscu.

W biegu na 10 km. Watabe spisał się ponownie znakomicie. Mimo ataków świetnie biegnącego Mikko Koksliena (Norwegia), Japończyk odniósł czwarte zwycięstwow tegorocznym Pucharze Świata. Na drugim stopniu podium stanął wspomniany wyżek Kokslien, a na trzeciej pozycji uplasował się Austriak – Bernhard Gruber. Jason Lamy-Chappuis ostatecznie został sklasyfikowany na 23. miejscu. Adam Cieślar w drugiej części kombinacji spisał się fatalnie, plasując się na 49. miejscu.

Jutro odbędą się ostatnie zawody kombinatorów w tym sezonie. Sytuacja w Pucharze Świata jest bardzo interesująca. Przewaga Lamy-Chappuisa nad Watabe zmalała do 72 punktów. Jeśli jutro Japończyk powtórzy swój wyczyn z dnia dzisiejszego, to sensacyjnie sięgnie po kryształową kulę. W sobotę zawodnicy będą rywalizowali w nietypowej kombinacji (2 skoki + bieg na 15 km). Do zawodów przystąpi tylko 30 najlepszych zawodników z klasyfikacji łącznej Pucharu Świata.