Weekend z kwalifikacjami – dzień 1.

Wiadmości LIVE aktualizują się co 30 sek. Nie musisz odświeżać strony.

Przez cały rozpoczynający się weekend będziemy się pasjonowali zmaganiami polskich szermierzy i zapaśników o uzyskanie przepustek na Igrzyska Olimpijskie w Londynie. W Sofii na zapaśniczych matach zobaczymy aż szesnastkę naszych zawodników – ilu zawodników, tyle potencjalnych szans na kwalifikacje. W Bratysławie o ostanie wolne miejsca w turnieju olimpijskim powalczą od jutra szermierze – w tym nieliczna, ale mocna ekipa polska. Zapraszamy do śledzenia naszych codziennych relacji LIVE z tych ważnych dla polskiego kibica zdarzeń. Dziś zaczynamy około 13ej. 

Relacja odświeża się automatycznie.

15:53 – Zatem szybko zostaliśmy pozbawieni złudzeń, że któryś z naszych zawodników w stylu wolnym awansuje na Igrzyska z turnieju w Sofii. Może jutro będzie lepiej…

15:46 – Naszą ostatnią nadzieją na awans był Kamil Skaskiewicz. Tak jak informowaliśmy wcześniej – pokonał w ćwierćfinale Georgia Sredkova z Bułgarii. W walce o olimpijską kwalifikację spotkał się z Rosjaninem Abdusalamem Gadisovem. Niestety rywal Polaka odniósł łatwe zwycięstwo.

15:45 – Tomasz Rogisz również przegrał w ćwierćfinale. Lepszy od niego okazał się Węgier Gabor Hatos.

15:41 – Adam Sobieraj niestety przegrał w swojej walce ćwierćfinałowej – walczył jednak nie z Włochem, a z Macedończykiem Dejanem Mitrovem.

15:39 – Mamy nowe wyniki!

15:19 – W ćwierćfinale kategorii 66 kg Adam Sobieraj zawalczy z Włochem Raimondo Campagną (…najprawdopodobniej…).

15:13 – Krótkie podsumowanie. Z turniejem pożegnało się już trzech naszych zawodników. Cały czas w walce pozostają: Adam Sobieraj (66 kg), Tomasz Rogisz (74 kg) i Kamil Skaskiewicz (96 kg).

15:08 – A dobra informacja? Według oficjalnej strony Polskiego Związku Zapaśniczego już tylko o jedną walkę od Londynu jest Kamil Skaskiewicz, który wygrał swój ćwierćfinałowy pojedynek w kategorii 96 kg. Czekamy jeszcze na jakieś potwierdzenie tej informacji.

15:06 – Kolejne dwa wyniki z Bułgarii specjalnie dla Państwa! O ile można wierzyć zapaśniczym stronom internetowym. Jak to zwykle bywa mamy dobrą i złą wiadomość. Tym razem to Turek okazał się lepszy od polskiego zapaśnika. Z zawodami pożegnał się niestety Maciej Balawender.

14:52 – Jest i dobra wiadomość z Sofii – pierwsza wygrana Polaka stała się faktem – Adam Sobieraj w kategorii do 66 kg wygral z Turkiem Mustafa Kaya

14:49 – Swoje pierwsze walki przegrali i Robert Rogalewicz (z Ukraińcem Vitaliim Gurskiim) i Adam Blok (z innym reprezentantem Ukrainy Vasylem Fedoryszynem)

14:47 – pojawiają się szczątkowe informacje z Sofii…ale niestety nie sa to dobre informacje

Zapraszamy tymczasem do czytania naszych innych artykułów, jak będziemy cokolwiek wiedzieli – damy znać.

Cóż, pozostaje nam jedynie czekać… oby na dobre wieści z Bułgarii.

14:13 – minęła 14-ta, a na oficjalnej stronie zawodów cisza…a w Sofii jest już 15:13

Żeby nie być gołosłownym…oficjalny program TUTAJ

13:55 – miejmy nadzieję, że to tylko kwestie róznic czasowych a nie jakaś awaria systemu, dzieki któremu mieliśmy mieć łączność z Sofią…okazże się to za kilka minut, musimy uzbroić się w cierpliwość…chciałbym tylko nadmienić, że około 17 w Karlskronie Nadieżda Zięba i Robert Mateusiak będą grali w półfinale badmintonowych Mistrzostw Europy. Z tego zdarzenia też przeprowadzimy relację – nieco ją mieszając z zapasami.

13:32 – no chyba że przestawiło się nam coś w zegarkach – nam albo Bułgarom…według programu start zawodów zaplanowany jest na 14 w Sofii czyli 13 w Polsce

13:27 Witamy. według programu zawodów powinny zacząć się już walki na matach w Sofii. Na razie przekaz ze stolicy Bułgarii nie potwierdza, by zmagania rozpoczeły się. czekamy zatem na występ pierwszego z Polaków. Powinien nim być albo Rogalewicz albo Blok.

Lista startujących dziś w Sofii Polaków:

55 kg: Robert Rogalewicz
60 kg: Adam Blok
66 kg: Adam Sobieraj
74 kg: Tomasz Rogisz
84 kg: Maciej Balawender
96 kg: Kamil Skaskiewicz

 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password