Wheelmageddon – walka o przetrwanie na ekstremalnym torze [z udziałem naszego redaktora!]

Ekstremalne wyzwanie dla najtwardszych zawodników. Czołganie, jazda na balansie oraz strome podjazdy. Takie zadania czekały na uczestników premierowej, próbnej edycji biegu z przeszkodami, Wheelmageddonu. Dla poszukiwaczy wrażeń być może nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby trasy nie trzeba było pokonać na… wózku inwalidzkim. Impreza odbyła się na torze offroadowym na terenie Hotelu Nosselia w Nasielsku 10 maja. Bezkonkurencyjny okazał się Tomasz Łuszcz (a w wydarzeniu brał udział redaktor naszego portalu Michał Krogulec)

Avalon Extreme Team

Na starcie stanęło dziewięciu zawodników. Wyścig był próbą generalną przed kolejnymi edycjami imprezy, które odbędą się kolejno 8 lipca i 17 września również w Nasielsku. Celem było przede wszystkim przetestowanie trasy oraz zaplecza organizacyjnego, ale w rywalizacji nie zabrakło prawdziwych emocji.

Trasa Wheelmageddonu liczyła 1600 m. Po drodze, uczestnicy napotkali na wiele przeszkód. Organizatorzy przygotowali 12 stacji, na których trzeba było wykonać konkretne zadania, takie jak m.in. ciągnięcie i pchanie opony, ekstremalny slalom, czołganie czy rzucanie ciężarami. Wszyscy zawodnicy startowali na wózkach inwalidzkich, a trasę musieli pokonać samodzielnie, zaliczając kolejne stacje na torze.

Avalon Extreme Team

Avalon Extreme od samego początku funkcjonowania realizuje niekonwencjonalne projekty. Wheelmageddon jest jednym z nich. Zależy nam na promocji aktywności fizycznej, a takie wydarzenia mają charakter nie tylko sportowy, ale również integracyjny. W rywalizacji wzięły udział także osoby sprawne, które miały okazję sprawdzić swoje możliwości w nietypowym wyścigu. Jesteśmy gotowi na kolejne edycje Wheelmageddonu i mamy nadzieję, że począwszy od lipca, każda kolejna edycja będzie przyciągać liczne grono uczestników – powiedział Tomasz Biduś, koordynator Avalon Extreme i pomysłodawca imprezy.

Avalon Extreme Team

Trudy wyścigu najlepiej zniósł Tomasz Łuszcz, który finiszował na pierwszej pozycji z wynikiem 24:34.53. Na drugiej pozycji uplasował się natomiast najmłodszy uczestnik, 14-letni Jakub Ostasz (28:45.03).

Wyniki:

  1. Tomasz Łuszcz 24:34.53
  2. Jakub Ostasz 28:45.03
  3. Artur Świercz 28:45.61
  4. Paweł Kamiński 29:14.65
  5. Arkadiusz Pilch 33:37.82
  6. Patrycja Wójciak 41:15.12
  7. Tomasz Biduś 42:51.29
  8. Robert Grzędowski 01:09:38.38
  9. Michał Krogulec  01:24:53.15

 

Avalon Extreme Team
Avalon Extreme Team
Avalon Extreme Team

 ***

Avalon Extreme jest jedynym w Polsce projektem popularyzującym sporty ekstremalne zarówno wśród osób pełnosprawnych, jak i niepełnosprawnych. Projekt jest prowadzony przez Fundację Avalon od listopada 2015 r. Ambasadorzy Avalon Extreme regularnie biorą udział w wydarzeniach sportowych, w których często rywalizują z pełnosprawnymi sportowcami. Do dyscyplin należą rugby, racing, drift, sitwake oraz soaring, ale ich zakres jest sukcesywnie rozszerzany. Ambasadorami projektu są Tomasz Biduś, Adam Czeladzki, Sebastian Luty, Bartosz Ostałowski oraz Igor Sikorski. Avalon Extreme to drużyna prawdziwych sportowców bez barier.

Avalon Extreme przełamuje stereotypy w postrzeganiu osób niepełnosprawnych. Motywuje ludzi do pokonywania własnych barier i ograniczeń, stawiając przed nimi nowe wyzwania. Aktywizuje oraz wspiera wszystkich, którzy chcą przezwyciężyć własne słabości i znaleźć sposób na aktywne spędzenie czasu. Avalon Extreme kreuje wizerunek niepełnosprawnych profesjonalnych sportowców – żyjących aktywnie  i odnoszących znaczące sukcesy sportowe.

 ***

Wkrótce będzie można zobaczyć w Internecie materiał filmowy z Wheelmageddonu. Natomiast 3 czerwca o godzinie 8:25 w TVP 1 w programie „Pełnosprawni” będzie można zobaczyć naszego redaktora. Zapraszamy!

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password