Wielkie gwiazdy i rewanż za Rio już w ten weekend podczas LOTTO Warszawskiego Memoriału Kamili Skolimowskiej


Piotr Małachowski vs Christoph Harting – to jeden z najciekawiej zapowiadających się pojedynków LOTTO Warszawskiego Memoriału Kamili Skolimowskiej. Niedzielna rywalizacja na stadionie  PGE Narodowy to jednocześnie wielki rewanż za olimpijski konkurs dyskoboli, w którym Niemiec w ostatnim rzucie odebrał Polakowi złoty medal olimpijski. W sumie Warszawie pojawi się aż 10. medalistów z Rio, w tym trójka cała Polaków.

Kilkanaście dni temu w Rio de Janeiro Małachowski prowadził od pierwszej kolejki w olimpijskim konkursie rzutu dyskiem. Niestety w szóstej próbie młodszy z braci Hartingów przerzucił Polaka i zabrał mu upragniony złoty medal. W niedzielę – przed polską publicznością – nasz znakomity dyskobol będzie chciał pokazać swoją wyższość nad niemieckim zawodnikiem. Obok nich w kole na PGE Narodowym pojawią się m.in. legendarny Estończyk Gerd Kanter oraz młody narybek polskiego dysku – ubiegłoroczny mistrz Europy do lat 20 – Bartłomiej Stój.

Anita Włodarczyk w rzucie młotem powalczy o kolejny rekord świata. Inne cele ma Paweł Fajdek, który pragnie na PGE Narodowym udowodnić, że słaby start w Brazylii był przykrym wypadkiem przy pracy. Dwukrotny mistrz świata (Moskwa 2013, Pekin 2015) będzie miał godnych rywali – start w Warszawie zapowiedzieli złoty w Rio Dilszod Nazarow oraz brązowy Wojciech Nowicki. Rzuty na ponad 80 metrów – gwarantowane.  `

Gwiazd nie zabraknie także w innych konkurencjach. Niezwykle ciekawie zapowiada się konkurs skoku wzwyż, w którym wystąpią obok siebie dwie gwiazdy światowego formatu . Wicemistrz olimpijski i lider światowych tabel Katarczyk Mutaz Issa Barszim (legitymujący się w tym sezonie wynikiem 2.40, a przez wielu fachowców typowany do poprawienia rekordu świata) zmierzy się na PGE Narodowy z finalistami olimpijskimi – Amerykaninem Erikem Kynardem oraz Donaldem Thomasem z Bahamów. W gronie kobiet wystartuje halowa mistrzyni świata w skoku wzwyż Kamila Lićwinko, która po mniej udanym starcie w Rio de Janeiro będzie chciała się pokazać polskim kibicom z jak najlepszej strony.

W skoku o tyczce Piotr Lisek, wczoraj drugi w Diamentowej Lidze, zmierzy się z krajowymi rywalami oraz z aktualnym mistrzem świata Shawnem Barberem z Kanady. Na rzutni do pchnięcie kulą z polskimi kibicami żegnać się będzie Tomasz Majewski, a obok niego wystartuje m.in. największa polska nadzieja na przyszłe sukcesy w tej konkurencji Konrad Bukowiecki.

Szybkie biegi na PGE Narodowym będą domeną m.in. halowego mistrza świata z 2014 roku z Sopotu Brytyjczyka Richarda Kiltego oraz legitymującego się rekordem Niemiec 10.01 Juliana Reusa. W biegu przez płotki świetnie spisującego się w tym sezonie Damiana Czykiera sprawdzi m.in. czwarty zawodnik Igrzysk XXXI Olimpiady Francuz Pascal Martinot-Lagarde.Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password