„Wiem, że jestem zdolna do tego, żeby zdobyć złoty medal” – wywiad z Sandrą Naeslund

Sandra Naeslund na ten moment jest główną faworytką do złotego medalu w skicrossie na igrzyskach olimpijskich. Szwedka to aktualna mistrzyni świata, zwyciężczyni prestiżowego cyklu Cross Alps Tour oraz liderka Pucharu Świata. Zapraszamy do lektury wywiadu z jedną z rywalek Karoliny Riemen-Żerebeckiej!

Kamil Karczmarek: Na początku chciałbym pogratulować zwycięstwa w cyklu Cross Alps Tour. Jak ważne były dla Ciebie te zawody?

Sandra Naeslund: Wygranie Cross Alps Tour było dla mnie bardzo ważne. Poza igrzyskami olimpijskimi to mój najważniejszy cel w tym sezonie. Skupiam się także na Pucharze Świata. Mój występ w Cross Alps Tour jest dobry dla mnie, jeśli chodzi o klasyfikację generalną, a także pewność siebie.

KK: Ostatnio wygrałaś zawody w Innichen. Uważasz, że tor w Innichen jest najtrudniejszym torem na świecie?

Sandra Naeslund: W Innichen jest na pewno najtwardszy śnieg. Mogę powiedzieć, że jest to jeden z najbardziej technicznych obiektów w Pucharze Świata.

KK: Jesteś liderką Pucharu Świata. Czujesz presję, kiedy startujesz jako faworytka?

Sandra Naeslund: Tak, oczywiście. Czuję presję, startując, teraz gdy prowadzę w Pucharze Świata. Jednak presja spowodowana oczekiwaniami innych nie jest dla mnie problemem. Uważam, że to dobra rzecz, kiedy ludzie wierzą we mnie. Największa presja pochodzi ode mnie samej i czasami jest z nią ciężko.

KK: Następne zawody Pucharu Świata odbędą się w Idre Fjall w Szwecji. Co znaczy dla Ciebie start przed własną publicznością?

Sandra Naeslund: Start w swoim kraju zawsze jest przyjemnością. Oczywiście, chcę zaprezentować się dobrze, kiedy oglądają mnie rodzina i przyjaciele. To dobre dla skicrossu w Szwecji, że startujemy u siebie, szczególnie w Idre. Spowoduje to większe zainteresowanie tym sportem.

KK: W poprzednim sezonie zdobyłaś złoty medal mistrzostw świata. Jest to Twój największy sukces w karierze? Jakie są Twoje wspomnienia z Sierra Nevada?

Sandra Naeslund: Złoto wywalczone w Sierra Nevada to do tej pory największy i najważniejszy moment w mojej karierze. Mam naprawdę dobre wspomnienia z Hiszpanii. Moja jazda była dobra i jestem bardzo szczęśliwa ze złotego medalu.

KK: Skicross to bardzo ryzykowna konkurencja. Marielle Thompson jest kontuzjowana i nie wystartuje na igrzyskach olimpijskich. Anna Holmlund i Karolina Riemen-Żerebecka były w śpiączce po groźnych wypadkach. Czujesz strach podczas jazdy na niebezpiecznej trasie? Co powoduje, że uprawiasz skicross?

Sandra Naeslund: Nigdy nie czuję strachu podczas jazdy. Kiedy rozpoczęłam przygodę ze skicrossem, wiedziałam, że jest to niebezpieczne. Nieszczęścia zdarzają się również w innych sportach, a także poza sportem.

KK: Co sądzisz o powrocie Karoliny Riemen-Żerebeckiej pół roku po groźnym upadku w Sierra Nevada?

Sandra Naeslund: Uważam, że to imponujące, żeby wrócić tak szybko i móc jeździć ponownie na wysokim poziomie.

KK: Rok temu Twoja przyjaciółka Anna Holmlund miała poważny wypadek i przez 5 miesięcy była w śpiączce. Co czułaś, kiedy dowiedziałaś się o wypadku? Jak obecnie czuje się Anna Holmlund?

Sandra Naeslund: To, co się wydarzyło było naprawdę przerażające. Kiedy usłyszałam o tym, byłam w szoku i zarazem czułam smutek. Jednak jestem szczęśliwa, że robi ona postępy i życzę jej wszystkiego, co najlepsze.

KK: Na igrzyskach olimpijskich w Soczi byłaś blisko awansu do olimpijskiego finału. Jakie są Twoje wspomnienia z debiutu na igrzyskach?

Sandra Naeslund: To było świetne doświadczenie! Pamiętam, że byłam bardzo zdenerwowana. Byłam również szczęśliwa z mojego wyniku.

KK: Czy igrzyska olimpijskie w Pjongczangu są Twoim największym celem w tym sezonie? Czy wierzysz, że możesz wywalczyć olimpijski medal?

Sandra Naeslund: Igrzyska olimpijskie są wielkim celem w tym sezonie. Wiem, że jestem zdolna do tego, żeby zdobyć złoty medal. Jednak będzie to trudne, gdyż nie ma miejsca na błędy.

KK: Jakie są Twoje najgroźniejsze rywalki w tym sezonie?

Sandra Naeslund: Do tej pory jest to Heidi Zacher, która jeździ na wysokim poziomie we wszystkich wyścigach. Jednak jest wiele innych szybkich dziewczyn.

KK: Co sądzisz o popularności skicrossu w Szwecji?

Sandra Naeslund: Popularność skicrossu w Szwecji rośnie. Coraz więcej ludzi się nim interesuje.

KK: Dziękuję za wywiad.

Sandra Naeslund: Dziękuję.

For English press HERE

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password