Wioślarstwo: Bez zmian we władzach FISA. MŚ 2020 nie dla Poznania

Tuż po zakończeniu mistrzostw świata w wioślarstwie seniorów, w Sarasocie odbył się zamykający sezon, Kongres FISA. Prezydentem na kolejną kadencję został wybrany Jean-Christophe Rolland. Mistrzostwa świata w 2020 roku w konkurencjach nieolimpijskich, U23 oraz juniorów odbędą się w Bled. Głównym rywalem słoweńskiego gospodarza w walce o organizację imprezy był Poznań. 

Embed from Getty Images

Z naszego punktu widzenia najciekawszym momentem kongresu był wybór gospodarza mistrzostw świata seniorów w konkurencjach nieolimpijskich, U23 oraz juniorów w 2020 roku. Do walki o organizację imprezy stanęły trzy komitety: Płowdiw (Bułgaria), Poznań i Bled (Słowenia). Z racji wcześniejszego wycofania kandydatury Płowdiw z konkursu, zgromadzeni delegaci głosowali na dwie pozostałe. Bled otrzymał 94 głosy, natomiast Poznań 57. W 2021 roku mistrzostwa odbędą się w Szanghaju.

Zatwierdzono również gospodarzy kilku ważnych imprez na rok 2019:

– Mistrzostwa świata juniorów – Tokio, Japonia
– Puchar Świata I – Płowdiw, Bułgaria
Puchar Świata II – Poznań
– Puchar Świata III – Rotterdam, Holandia

Polski Związek na kongresie w Sarasocie reprezentował mistrz olimpijski w czwórce podwójnej, Adam Korol oraz sekretarz generalny PZTW Robert Zaborski. W obradach uczestniczył prezes PZTW Ryszard Stadniuk, który jest szefem europejskiego wioślarstwa.

FISA powiększyła się o dwie narodowe federacje Kambodżę i Gwinę. Nastąpiło kilka zmian w programie mistrzostw świata, mistrzostw świata U23 i mistrzostw świata juniorów. Do programu zawodów wracają czwórki długie ze sternikiem kobiet a z programu mistrzostw świata i mistrzostw świata U23 wypada czwórka długa wagi lekkiej mężczyzn a dodany zostaje perurar wagi lekkiej kobiet – informuje na pztw.org.pl, Adam Korol.

Źródło: worldrowing.com, pztw.org.pl

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password