Wioślarstwo halowe – ME: 4 medale parawioślarzy w Amsterdamie!

Cztery medale zdobyli polscy wioślarze na mistrzostwach Europy na ergometrze, które odbyły się w holenderskim Amsterdamie. Pierwszy raz rywalizacja została rozegrana na 2000. metrach, a nie jak do tej pory na jeden kilometr.

Mistrzynią Europy została Jolanta Majka, w kategorii PR2 ustanowiła rekord Starego Kontynentu i oczywiście osiągnęła najlepszy wynik w naszym kraju – 8:52.3. Partner Jolanty Majki z wioślarskiej osady, która na mistrzostwach świata w tym roku w Sarasocie (USA) zdobyła brąz, Michał Gadowski również wywalczył krążek w Amsterdamie. Brąz w tej samej kategorii – PR2 zdobył ustanawiając rekord Polski – 7:26.0.

W kategorii PR3 wicemistrzem świata został Krzysztof Pikulski z czasem 6:36.0 (rekord Polski), a brązowy krążek przypadł w udziale Robertowi Niesyczyńskiemu, który uzyskał wynik 6:40.9.

W mistrzostwach uczestniczyło 9. Polaków. Pozostała piątka uplasowała się poza podium. Jarosław Kailing był 4. w kategorii PR1 – 8:58,2 (rekord Polski), 5. miejsce zajął Łukasz Matyja w kat. PR3 – 6:54,5, 6. Marek Szczepański w kat. PR2 – 9:00,9, 8. Daniel Bojarek kat. PR3 – 7:07,7, 9. Michał Błach w kat. MASTERS 40-49, a 10. Przemysław Gaweł w kat. PR3 – 7:20,7.