Wioślarstwo – ME: Dokładamy cztery medale!

Jedno złoto i trzy srebra dołożyli polscy wioślarze do wczorajszego krążka, podczas dzisiejszej rywalizacji na Mistrzostwach Europy w Racicach. Czechy polska reprezentacja opuści zatem w bardzo dobrych nastrojach.

Już na początek dzisiejszego dnia wielką radość sprawiły nam Weronika Deresz i Martyna Mikołajczyk. Polki walkę o Mistrzostwo Europy w dwójce podwójnej wagi lekkiej kobiet stoczyły z Holenderkami. Do połowy dystansu to „Pomarańczowe” były szybsze. W końcówce Polkom udało się jednak odrobić dystans, a następnie wyprzedzić rywali i wygrać tym samym wielki finał.

Na kolejny sukces nie musieliśmy długo czekać. Ten przyszedł za sprawą Dominika Czaji, Dariusza Radosza, Adama Wicenciaka i Wiktora Chabela. Nasza męska czwórka podwójna swój finałowy start rozpoczęła bardzo spokojnie. Z czasem jednak, biało-czerwoni nabierali tempa i wyprzedzali kolejne osady. Siły zabrakło tylko na Litwinów, którzy zgarnęli złoto ME. Polacy na metę dopłynęli na drugim miejscu, a na podium stanęli jeszcze Włosi.

Nieco inaczej wyglądał dla nas wyścig finałowy męskich dwójek podwójnych. I tam jednak również Polakom udało się wywalczyć srebro. Bezkonkurencyjni w tej kategorii okazali się Włosi Filippo Mondelli i Luca Rambaldi, którzy szybko zostawili resztę stawki w tyle. Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup natomiast drugie miejsce wywalczyli sobie, dzięki wyprzedzeniu Szwajcarów, którzy musieli pogodzić się ze zdobyciem „zaledwie” brązowych medali.

Na zakończenie zawodów, polski dorobek medalowy poprawili jeszcze wioślarze ósemki: Mikołaj Burda, Zbigniew Schodowski, Marcin Brzeziński, Mateusz Wilangowski, Robert Fuchs, Michał Szpakowski, Ryszard Ablewski, Bartosz Modrzyński i Daniel Trojanowski. Tutaj obyło się bez większych przetasowań podczas finału. Zdecydowanie najszybsi byli dziś Niemcy, a Polacy od pierwszego do ostatniego metra utrzymywali zaś przekonującą przewagę nad osadą holenderską.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password