Wioślarstwo – MEJ: Brązowy medal polskiego skiffisty

Fabian Barański wywalczył brązowy medal mistrzostw Europy juniorów w wioślarstwie, które rozegrane zostały w niemieckim Krefeld. Zawodnik Włocławskiego Towarzystwa Wioślarstwa przegrał w finale A jedynie z Niemcem Moritzem Wolfem i Duńczykiem Bastianem Secherem. Blisko podium uplasowała się nasza czwórka bez sterniczki. Polskie zawodniczki wywalczyły czwartą lokatę.

Fabian Barański awansował do finału A z najlepszym wynikiem drugiego półfinału A/B. Polak uzyskał wówczas rezultat 7:24.45. W finale poprawił się o niecałe dwie sekundy, a to wystarczyło do zajęcia trzeciej pozycji. Zwyciężył Niemiec Moritz Wolf (7:17.22) a drugą lokatę uzyskał Duńczyk Bastian Secher (7:20.39).

Z dobrej strony pokazały się również nasze reprezentantki z czwórki bez sterniczki. Osada w składzie Sara Bugajska, Barbara Wojtarowicz, Barbara Streng i Paulina Grzella  (7:16.40) wywalczyła czwartą lokatę. Złoty medal powędrował do Chorwatek (7:01.00), srebrny zdobyły Niemki (7:07.80), natomiast brąz uzyskały Rumunki (7:07.83).

Niestety do finału A nie awansowała nasza czwórka podwójna chłopców. Bartłomiej Zalega, Tomasz Budzyński, Jan Domeradzki i Jędrzej Skierecki zakończyli walkę o medale na półfinale, gdzie zajęli czwartą lokatę (6:15.55). Ostatecznie Polacy zakończyli rywalizację na 11. lokacie. Zwyciężyli Szwajcarzy, przed Niemcami i Duńczykami.