Wioślarstwo – MME: Polskie czwórki na medal. Faworyt nie zawiódł

Czwórka podwójna mężczyzn wywalczyła złoty medal rozgrywanych w Kruszwicy młodzieżowych mistrzostw Europy w wioślarstwie. Polska załoga była jednym z głównych faworytów. W tej samej konkurencji srebrne medale zdobyły nasze dziewczyny. Łącznie w finałach A zaprezentowało się sześć polskich osad.

Polska załoga czwórki podwójnej dobrze zaprezentowała się już podczas wczorajszego przedbiegu eliminacyjnego, gdzie pewnie awansowała do finału A. Dziś pewnie sięgnęła po złoto prowadząc w wyścigu od samego startu do mety. Marcin Sobieraj, Jakub Dominiczak, Dawid Pieniak i Mateusz Świętek uzyskali wynik 6.09,27 i pokonali drugą reprezentację Białorusi różnicą +3,30 s (6:12.57). Brązowe krążki wywalczyli reprezentanci Węgier (6:12.73).

Świetnie w Kruszwicy zaprezentowała się także nasza kobieca czwórka podwójna. Joanna Śliwińska, Monika Sobieszek, Agnieszka Robaszkiewicz i Katarzyna Boruch uzyskały czas 7.04,28. W trakcie biegu na całej długości bezpiecznie utrzymywały drugą lokatę. Poza zasięgiem rywalek okazały się Rumunki, które zwyciężyły z wynikiem 6:54,16. Brązowe krążki przypadły Niemkom (7:11,80).

W finałach A wystartowały jeszcze cztery polskie osady. Piąte lokaty zajęły dwójka bez sterniczki (Agnieszka Chmurak, Karolina Zawada), dwójka podwójna mężczyzn wagi lekkiej (Mateusz Kraska, Damian Rewers) oraz męska ósemka (Olaf Malinowski, Bartosz Leszczyński, Łukasz Posyłajka, Michał Mrozek, Jan Janasik, Łukasz Krajewski, Damian Krawitowski, Filip Leszczyński, Bartosz Komakowski). Na szóstej pozycji uplasowała się dwójka podwójna kobiet wagi lekkiej (Zuzanna Dreier, Magdalena Świętek).