Wioślarstwo -PŚ: Dziewięć osad w jutrzejszych finałach A

Bardzo udanie w pierwszych w tym sezonie zawodach Pucharu Świata w Belgradzie startują polskie osady. Łącznie w jutrzejszych finałach A zobaczymy ich dziewięć. Dziś awans uzyskała dwójka podwójna wagi lekkiej, dwójka podwójna oraz skiffista Artur Mikołajczewski.

Z dobrej strony w dzisiejszych regatach pokazali się Jerzy Kowalski i Miłosz Jankowski. Nasza dwójka podwójna wagi lekkiej w półfinale minęła linię mety na trzecim miejscu, czyli ostatnim, który uprawniał awansem do finału A. Polacy uzyskali rezultat 6:25.85 i przegrali jedynie z Holendrami i Szwajcarami.

Kolejny finał A naszej reprezentacji zapewnili Dominik Czaja i Adam Wicenciak. Polska dwójka podwójna w dzisiejszych repesażach uzyskała wynik 6:28.580, co dało jej awans do najlepszej szóstki z drugiego miejsca w wyścigu. Zwyciężyli Szwajcarzy z rezultatem 6:27.100.

Ze zmiennym szczęściem startowali skifiści. W półfinale konkurencji jedynek wagi lekkiej, drugą lokatę uprawniającą do finału A uzyskał  Artur Mikołajczewski (7:07.650). Polak przegrał jedynie z Szwajcarem Michaelem Schmidem. W repasażu z dalszej rywalizacji odpadł natomiast Maciej Zawojski (jedynka).

W dwójce bez sternika do finału A nie zdołali awansować Karol Leszczyński i Filip Leszczyński. Polacy zajęli szóste miejsce w swoim wyścigu z czasem 6:56.690. Zwyciężyli Serbowie, przed Holendrami i Białorusinami.