Wioślarstwo – PŚ: Udany początek polskiej czwórki, co najmniej cztery finały A dla Polski

Polska czwórka podwójna wygrała dzisiejszy przedbieg i awansowała do finału A regat o Puchar Świata w Belgradzie. Czwarta osada igrzysk w Rio jest naszą największą nadzieją na wywalczenie podium. Przedbieg wygrała również dwójka podwójna wagi lekkiej. Jerzy Kowalski i Miłosz Jankowski powalczą w jutro w półfinale. 

Mirosław Ziętarski, Wiktor Chabel, Dariusz Radosz i Mateusz Biskup (czwórka podwójna) uzyskali zwycięski wynik 5:48.620, pokonując w swoim przedbiegu drugich Holendrów (5:57.900) oraz trzecich Estończyków (6:02.950). W drugim wyścigu eliminacyjnym, szybsi od Polaków byli jedynie Litwini (5:47.150), którzy wyprzedzili kolejno Brytyjczyków 1 (5:50.430), Czechów (5:59.600) i drugą osadę brytyjską (6:01.570). Bezpośredni awans do finału A uzyskały osady Polski i Litwy. Reszta osad powalczy w jutrzejszym repesażu.

Z dobrej strony pokazali się również Jerzy Kowalski i Miłosz Jankowski. Nasza dwójka podwójna wagi lekkiej minęła metę w czasie 6:32.930. Polacy wygrali swój przedbieg eliminacyjny i awansowali do półfinału razem z drugą osadą Hiszpanii (6:36.330). W repesażu zobaczymy dwójkę podwójną Dominika Czaję i Adama Wicenciaka, którzy w swoim przedbiegu zajęli czwarte miejsce z wynikiem 6:36.820. Z rywalizacji została wycofana dwójka bez sternika Piotr Juszczak i Krystian Aranowski ze względu na kontuzję tego pierwszego. W półfinale tej konkurencji popłyną Karol Leszczyński i Filip Leszczyński.

Dziś rano startowali także nasi skiffiści. Drugie lokaty w jedynkach wagi lekkiej zajęli Joanna Dorociak i Artur Mikołajczewski. Joanna awansowała do finału A, natomiast Artur będzie musiał powalczyć o najlepszą szóstkę w półfinale. W repasażu popłynie natomiast Maciej Zawojski (jedynka).

W finale A wystąpią co najmniej cztery nasze osady: dwójka podwójna wagi lekkiej kobiet, czwórka podwójna kobiet, czwórka bez sterniczki oraz męska ósemka. Powodem awansu bez walki jest zbyt mała ilość osad zgłoszonych do zawodów w tych konkurencjach.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password