Wioślarstwo – PŚ: Złoto, dwa srebra i brąz na koniec

Dziś oficjalnie zakończył się tegoroczny Puchar Świata w wioślarstwie. Polacy cały sezon mogą uznać za udany. Dziś biało-czerwoni dołożyli cztery cegiełki do ostatecznego sukcesu – w Lucernie wywalczyli złoto, dwa srebra i brąz.

Dzień rozpoczął się od rywalizacji w Finałach B, które dla nas nie były zbytnio interesujące. Polskie osady nie włączyły się bowiem w walkę o 7. miejsce. Jerzy Kowalski i Miłosz Jankowski, a zatem nasza dwójka podwójna wagi lekkiej, zostali sklasyfikowani na 12. miejscu. Ósemka dopłynęła natomiast na 4. miejscu w finale B, zajmując ostatecznie 10. miejsce w klasyfikacji łącznej.

Dużo więcej emocji czekało nas podczas finałów A, gdzie o medale powalczyło pięć polskich osad. Już na początek tej rywalizacji, wystartowała czwórka kobiet bez sternika (Monika Ciaciuch, Maria Wierzbowska, Anna Wierzbowska, Joanna Dittmann). Tutaj rywalizację zdominowały jednak Australijki, Rosjanki i Kanadyjki, a nasze dziewczyny, tracąc do nich przeszło 5 sekund, linię mety minęły jako piąte.

Już po chwili wiele radości przysporzyła nam jednak czwórka podwójna mężczyzn. Dariusz Radosz, Wiktor Chabel, Dominik Czaja i Adam Wicenciak byli dziś wolniejsi tylko od Litwinów i Brytyjczyków. Po bardzo zaciętej walce z osadą z Nowej Zelandii, biało-czerwoni mogli cieszyć się ze zdobycia brązowych medali.

W ich ślady poszły również Weronika Deresz i Martyna Mikołajczyk, które dopłynęły na 2. pozycji w finale A dwójek podwójnych. W kategorii tej najlepsze okazały się wioślarki z Nowej Zelandii, a na najniższym stopniu podium stanęły zaś Rosjanki.

Wynik Polek już po chwili powtórzyli Mirosław Ziętarski i Mateusz Biskup. Oni również, choć po dużo bardziej zaciętej rywalizacji, przegrali złoto z Nowozelandczykami, wyprzedzając przy tym zdecydowanie trzecich Włochów.

Na koniec dnia, w sesji popołudniowej, mogliśmy jeszcze emocjonować się startem kobiecych czwórek. Polki spisały się fenomenalnie i potwierdziły swą dominację w stawce, pokonując na finiszu osadę z Holandii i zdobywając ponownie złote medale PŚ.

Biało-czerwoni wywalczyli zatem cztery medale – złoty, dwa srebrne i jeden brązowy – ostatniego dnia tegorocznego Pucharu Świata. Szwajcarię nasza kadra opuści zatem w bardzo dobrych nastrojach.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password