Wioślarstwo – Puchar Bałtyku: Dziewięć medali polskich juniorów

Jan Domeradzki i Krzysztof Kasparek zwyciężyli w regatach o Puchar Bałtyku w konkurencji dwójek podwójnych. Polacy wywalczyli łącznie dziewięć medali. Biało-czerwoni wrócą z Brześcia w bardzo dobrych nastrojach.

Dziś nasi młodzi juniorzy rywalizowali na dystansie 500 metrów. Drugie miejsce zajęła dwójka bez sternika (Damian Józefowicz, Mikołaj Januszewski), a trzecie czwórka bez sternika (Szymon Mikołajczak, Rafał Pietrasiak, Przemysław Wanat, Emil Jackowiak) oraz dwójka podwójna dziewcząt (Weronika Kazimierczak, Aleksandra Rojek).

W sumie biało-czerwoni zdobyli dziewięć medali – pięć w sobotę oraz cztery w niedzielę. Pierwszego dnia nasi juniorzy rywalizowali na tradycyjnym dystansie 2000 metrów. Na drugim stopniu podium stanęła czwórka bez sternika, a na trzecim – dwójka bez sternika, obie dwójki podwójne oraz czwórka podwójna chłopców (Patryk Szymendera, Dominik Glonek, Aleksander Przeździecki, Dawid Frącz-Zakrzewski).

W Pucharze Bałtyku startują reprezentanci Białorusi, Danii, Estonii, Litwy, Łotwy, Niemiec i Polski w wieku 15-17 lat. Była to już 24 edycja regat. Kolejna została zaplanowana w Kruszwicy.

źródło: pztw.org.pl