Wioślarstwo – Puchar Świata: Jedno złoto na zakończenie zawodów w Poznaniu

Reprezentanci Polski wykorzystali pięć z siedmiu medalowych szans, jakie otrzymali ostatniego, trzeciego dnia Pucharu Świata wioślarzy w Poznaniu. Nasi rodacy zdobyli dziś złoto, srebro oraz trzy medale brązowe.

Najwięcej radości sprawił nam dziś start kobiecej czwórki podwójnej. Agnieszka Kobus, Marta Wieliczko, Maria Springwald i Katarzyna Zillmann od początku wyścigu finałowego narzuciły bardzo mocne tempo. Utrzymując je, uciekły rywalkom na pół długości łodzi i przewagę tę utrzymywały. Finiszowały niezagrożone, a zaraz po wpłynięciu na metę mogły świętować zdobycie złotych medali i umocnienie się na pozycji liderek Pucharu Świata.

O ile dziewczyny z czwórki podwójnej mogły czuć się usatysfakcjonowane, nasze dzisiejsze srebrne medalistki – Weronika Deresz i Martyna Mikołajczyk – jak same przyznały, ze swojego dzisiejszego wyniku nie były do końca zadowolone. One również przez długi czas przewodziły bowiem stawce i wiele wskazywało na to, że będą w stanie kontynuować swoją zwycięską passę, rozpoczętą już podczas zawodów w Belgradzie. Ostatecznie jednak polska dwójka podwójna wagi lekkiej dała się wyprzedzić jednej osadzie chińskiej, a z drugą finiszowała ex-aequo, zostając jednak sklasyfikowaną wyżej, dzięki lepszej pozycji w półfinale.

Na zupełnie przeciwnym biegunie, jeśli chodzi o emocje, znaleźli się natomiast Dominik Czaja i Adam Wicenciak. Oni z kolei swój finał rozpoczęli dosyć wolno i jeszcze na 800 metrów przed metą zajmowali 6. pozycję. W tym momencie przystąpili jednak do ataku, który zakończył się sukcesem. Dzięki utrzymaniu nieprawdopodobnie wysokiego tempa, niezwykle zmęczeni Polacy linię mety przekroczyli jako trzeci, zgarniając w ten sposób brązowy medal PŚ w Poznaniu i awansując na pozycję lidera w całym cyklu PŚ.

Brązowy medal udało się wyszarpać również Jerzemu Kowalskiemu i Miłoszowi Jankowskiemu. Oni również – w rywalizacji dwójek podwójnych wagi lekkiej – o krążek musieli bowiem walczyć do ostatnich metrów. Na podium stanęły również nasze reprezentantki w czwórce kobiecej bez sternika, a zatem: Monika Ciachuch, Joanna Dittmann, Anna Wierzbowska i Maria Wierzbowska.

Nie powiodło się dziś tylko dwóm polskim osadom. Bardzo blisko szczęścia znalazła się męska czwórka, która zawody zakończyła jednak na 4. pozycji. Zawiodła ósemka. W niej z kolei biało-czerwoni zostali mocno w tyle i finiszowali na ostatnim, 5. miejscu.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password