Wioślarstwo – Puchar Świata: Mamy pierwsze medale!

Na poznańskiej Malcie rozegrano pierwsze finały Pucharu Świata w wioślarstwie. Nie zawiedli nasi reprezentanci – Artur Mikołajczewski oraz Joanna Dorociak, którzy zgarnęli kolejno złoto i srebro.

Finałowe wyścigi jedynek wagi lekkiej rozegrano dzień przed pozostałymi. Pole do popisu mieli zatem biało-czerwoni, którzy przebrnęli przez półfinały. Oboje zaprezentowali się fenomenalnie.

Jako pierwsza o medale powalczyła Joanna Dorociak. Polka w sowim finale od razu objęła prowadzenie i utrzymywała się na nim przez dłuższy czas. W końcówce tempo podkręciły jednak Jackie Kiddle (Nowa Zelandia) i Patricia Merz (Szwajcaria). Obie wkrótce zrównały się z naszą reprezentantką. Bardzo silna okazała się Nowozelandka, która nieprawdopodobnie mocne tempo utrzymała aż do samego końca, dzięki czemu wygrała wyścig, zgarniając złoty medal Pucharu Świata. Dorociak do samego końca walczyła zaś o srebro z Merz i ostatecznie wygrała z reprezentantką Szwajcarii o… 0,01 sekundy.

Chwilę później mogliśmy cieszyć się jeszcze bardziej. W finale jedynki wagi lekkiej mężczyzn wystartował bowiem Artur Mikołajczewski. On z kolei swój bieg rozpoczął bardzo spokojnie, a przyspieszać rozpoczął mniej więcej w tym samym czasie, w którym do ataku na medale przystąpił również Peter Galambos. W rezultacie nawiązała się piękna walka o zwycięstwo między Polakiem, a Węgrem, z której zwycięską ręką wyjść zdołał Mikołajczewski.

Po tak świetnym sobotnim popołudniu, już z niecierpliwością możemy czekać na jutrzejsze finały, w których możemy liczyć na znaczną poprawę naszego dorobku medalowego.


Finały rozegrane w sesji wieczornej:

 LW1x  1. Jackie Kiddle
 Nowa Zelandia
 2. Joanna Dorociak
 POLSKA
 3. Patricia Merz
 Szwajcaria
 LM1x  1. Artur Mikołajczewski
 POLSKA
 2. Peter Galambos
 Węgry
 3. Lukas Babac
 Słowacja
 LM2-  1. O’Donovan/O’Driscoll
 Irlandia
 2. Cassells/Scrimgeour
 Wielka Brytania
 3. Vela Maggi/Giaretton
 Brazylia

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password