Wioślarstwo – Puchar Świata: Wszyscy do finału!

Świetnie dla polskich wioślarzy rozpoczął się drugi dzień Pucharu Świata w Poznaniu. Wszyscy nasi reprezentanci, którzy walczyli jeszcze o przepustkę do finału A, takową wywalczyli. Oznacza to, że przed nami wielkie emocje, związane z walką o medale.

Polską rywalizację drugiego dnia Pucharu Świata w Poznaniu, otworzyła Monika Kowalewska, która po wczorajszych startach, trafiła do finału C. Polka popłynęła średnio i mimo iż w końcówce zaczęła wyraźnie przyspieszać, wystarczyło to na zaledwie 4. pozycję w biegu. Nasza rodaczka sklasyfikowana zostanie zatem na 16. miejscu w zawodach.

Nie ukrywajmy jednak, że dużo większe emocje, te związane z walką Polaków o awans do finałów, czekały nas jednak później. Fenomenalnie walkę tę otworzyły jedynki wagi lekkiej. Joanna Dorociak zajęła 2. miejsce w swoim półfinale, Artur Mikołajczewski był zaś trzeci. Przy obu tych startach można postawić jednak wspólny mianownik – bardzo pewny awans do finału A, ze sporą przewagą nad zawodnikami spoza czołowej „trójki” biegu.

Raz wprawieni w dobry humor kibice reprezentacji polski, utrzymali się w nim do samego końca sesji. Jeszcze lepiej, niż jedynkom wagi lekkiej, poszło bowiem naszym reprezentantom rywalizującym w zawodach dwójek. Czaja i Wicenciak przegrali w swoim starcie półfinałowym jedynie z Nowozelandczykami i Brytyjczykami, uzyskując w ten sposób kwalifikację do finału A. W repasażu dwójek podwójnych wagi lekkiej popisali się natomiast Jerzy Kowalski i Miłosz Jankowski, wygrywając swój bieg i również zapewniając sobie finał.

Na koniec sesji porannej czekał nas jeszcze start polskiej ósemki ze sternikiem. Ta płynęła jednak bez presji, wiedząc, że każda z osad będzie miała prawo startu w finale. Mimo to biało-czerwoni nie zawiedli, mijając linię mety jako drudzy, ze stratą półtorej sekundy do najszybszych dziś Brytyjczyków.


Starty polskich osad w sesji porannej:

 LW1x  Monika Kowalska  4. miejsce w finale C
 LW1x  Joanna Dorociak  awans do finału A
 LM1x  Artur Mikołajczewski  awans do finału A
 M2x  Dominik Czaja i Adam Wicenciak  awans do finału A
 LM2x  Jerzy Kowalski, Miłosz Jankowski  awans do finału A
 M8+  Zbigniew Schodowski, Bartosz Modrzyński, Ryszard Ablewski, Robert Fuchs, Krystian Aranowski, Mateusz Wilangowski, Marcin Brzeziński, Piotr Juszczak, Daniel Trojanowski  awans do finału A

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password