Włoszczowska najlepsza w RPA

Maja Włoszczowska wygrała pierwszy w tym sezonie wyścig kolarskiego Pucharu Świata w MTB. Polka na ostatnich metrach wyprzedziła Emily Batty z Kanady.

majaZawody w Pietermaritzburg (RPA) zainaugurowały tegoroczne występy w PŚ w kolarstwie górskim. Polka rozpoczęła dzisiejszy wyścig dość ostrożnie. Po pierwszym okrążeniu Włoszczowska plasowała się dopiero na 9. miejscu. Strata do prowadzącej na tym etapie Brytyjki – Annie Last wynosiła ponad 30 sekund. Jednak z każdym metrem wicemistrzyni olimpijska z Pekinu zmniejszała stratę do prowadzących zawodniczek. Na niespełna dwa okrążenia przed końcem w czołówce pozostały trzy zawodniczki, które rozstrzygnęły pomiędzy sobą walkę o zwycięstwo. Maja zaatakowała na ostatniej przeszkodzie, tzw. three home. Polka świetnie zjechała po górce wyłożonej kamieniami i wyprzedziła Emily Batty z Kanady. Na mecie zameldowała się na pierwszym miejscu, z przewagą 4 sekund nad reprezentantką spod znoku klonowego liścia. Na trzecim miejscu uplasowała się rodaczka Batty – Catharina Pendrel.

W wyścigu elity wystartowały również inne nasze reprezentantki. Niestety w porównaniu do Włoszczowskiej ich występ nie można zaliczyć do udanych. Aleksandra Dawidowicz została sklasyfikowana na 20. miejscu, Anna Szafraniec była 31., Katarzyna Solus-Miśkowicz zajęła 33. lokatę, a Magdalena Sadłecka uplasowała się na 36. miejscu.