Wojtyra 12., ale z przepustką na Londyn

Małgorzata Wojtyra przypieczętowała olimpijski awans w konkurencji omnium podczas Mistrzostw Świata w kolarstwie torowym. Polce po piątkowym bolesnym upadku rywalizowało się dziś bardzo ciężko.

W ostatnich trzech sobotnich startach spisywała się przyzwoicie. W wyścigu na dochodzenie Polka zajęła 15. pozcyję, jednak ta konkurencja nie należy do najlepszych w wykonaniu naszej kolarki. Niestety w lubianym przez nią scratchu Wojtyra spisała się słabo. Polka odpuściła kilka groźnych ucieczek i finiszowała dopiero na 18. miejscu.

W finałowej konkurencji – czasówce na 500 metrów Wojtyra jechała bardzo zachowawczo. Na pierwszy rzut oka widoczne były skutki wczorajszego upadku. Polka mimo wszystko walczyła ambitnie do końca i zajęła 12. miejsce, podobnie jak w klasyfikacji generalnej.

Małgorzata Wojtyra praktycznie przed startem MŚ miała zapewniony udział olimpijski, jednak w Melbourne tylko to potwierdziła. Teraz już tylko przygotowywanie formy na igrzyska w Londynie.

Konkurencję omnium wygrała Laura Trott z Wielkiej Brytanii, druga była Anette Edmondson z Australii a trzecia Amerykanka Sarah Hammer.