World Series w skokach do wody w Moskwie

Już dziś na Basenie Olimpijskim w Moskwie rozpoczną się oficjalne treningi przed trzecimi zawodami w skokach do wody cyklu Diving Word Series, które zaplanowano na 13 i 14 kwietnia.

W konkursach DWS startują zawodnicy ze ścisłej światowej czołówki, zarówno kobiety jak i mężczyźni, mierząc się w 4 konkurencjach: skoki z trampoliny 3-metrowej, skoki z wieży o wysokości 10m, skoki synchroniczne z trampoliny 3-metrowej i skoki synchroniczne z wieży 10m. Zawody odbywają się od 2007 roku.

PROGRAM ZAWODÓW:

13 kwietnia

11:00-13:00- półfinały, Wieża 10m Panie, Trampolina 3m Mężczyzn

16:45- Trampolina 3m Mężczyźni, Finał

17:30- Trampolina 3m, Skoki Synchroniczne Pań, Finał

18:45- Wieża 10m, Skoki Synchroniczne Mężczyzn, Finał

19:30- Wieża 10m Panie, Finał

14 kwietnia

11:00-13:00 Półfinał, Wieża10m Mężczyźni, Trampolina 3m Panie

16:00- Trampolina 3m Panie, Finał

16:45- Trampolina 3m, Skoki Synchroniczne Mężczyzn, Finał

17:45- Wieża 10m, Skoki Synchroniczne Pań, Finał

18:30- Wieża 10m Mężczyźni, Finał

 

STARTUJĄCY ZAWODNICY:

Trampolina 3m

Mężczyźni

Kobiety

Chong HE

CHN

 

Minxia WU

CHN

Illya ZAKHAROV

RUS

 

Zi HE

CHN

Evgeny KUZNETSOV

RUS

 

Jennifer ABEL

CAN

Troy DUMAIS

USA

 

Laura SANCHEZ

MEX

Yahel CASTILLO

MEX

 

Kelci BRYANT

USA

Matthieu ROSSET

FRA

 

Anna PYSMENSKA

UKR

Jack LAUGHER

GBR

 

Tania CAGNOTTO

ITA

 

 

 

 

 

Wieża 10m

Mężczyźni

Kobiety

David BOUDIA

USA

 

Ruolin CHEN

CHN

Sascha KLEIN

GER

 

Yadan HU

CHN

Victor MINIBAEV

RUS

 

Paola ESPINOSA

MEX

Thomas DALEY

GBR

 

Meaghan BENFEITO

CAN

Nick MCCRORY

USA

 

Pandelela Rinong PAMG

MAS

Ivan GARCIA

MEX

 

Iuliia PROKOPCHUK

UKR

Oleksandr BONDAR

UKR

 

Roseline FILION

CAN

Yanquan ZHANG

CHN

 

Tonia COUCH

GBR

 

 

 

 

 

Trampolina 3m(synchr)

Mężczyźni

Kobiety

Illya ZAKHAROV
Evgeny KUZNETSOV

RUS

 

Minxia WU
Zi HE

CHN

Yahel CASTILLO
Daniel Alejandro ISLAS

MEX

 

Emily HEYMANS
Jennifer ABEL

CAN

Kristian IPSEN
Troy DUMAIS

USA

 

Anna PYSMENSKA
Olena FEDOROVA

UKR

Patrick HAUSDING
Stephan FECK

GER

 

Katja DIECKOW
Uschi FREITAG

GER

Oleg KOLODYI
Oleksandr GORSHKOVOZOV

UKR

 

Francesca DALLAPE
Tania CAGNOTTO

ITA

 

 

 

Kelci BRYANT
Abby JOHNSTON

USA

 

 

 

 

 

Wieża 10m (synchr.)

Mężczyźni

Kobiety

Yue LIN
Liang HUO

CHN

 

Hao WANG
Ruolin CHEN

CHN

Patrick HAUSDING
Sascha KLEIN

GER

 

Christin STEUER
Nora SUBSCHINSKI

GER

Oleksandr GORSHKOVOZOV
Oleksandr BONDAR

UKR

 

Tonia COUCH
Sarah BARROW

GBR

Illya ZAKHAROV
Victor MINIBAEV

RUS

 

Viktoriya POTYEKHINA
Iuliia PROKOPCHUK

UKR

David BOUDIA
Nick MCCRORY

USA

 

Leong MUN YEE
Pandelela Rinong PAMG

MAS

Peter WATERFIELD
Thomas DALEY

GBR

 

Meaghan BENFEITO
Roseline FILION

CAN

Na półmetku cyklu w klasyfikacji generalnej pań prowadzą Minxia Wu (trampolina), Ruolin Chen (wieża) oraz duety Minia Wu z drugą w rankingu Zi He (trampolina) i Ruolin Chen z Hao Wang.

 Wśród panów najlepsi są Chong He (trampolina), Bo Qui (wieża), Kai Qin z Yutongiem Luo (trampolina) i Yuan Cao w parze z Yanquan Zhangiem (wieża).