Wspinaczka sportowa – ME: Dominator Dzieński!

Mistrz świata mistrzem Europy! Marcin Dzieński we włoskim Campitello do Fassa wywalczył złoty medal Mistrzostw Europy we wspinaczce sportowej na czas.

W kwalifikacjach oglądać mogliśmy pięć naszych reprezentantek. Najlepiej spisała się Aleksandra Rudzińska, która z czasem 8,07 była czwarta. Dziewiąta pozycję zajęła Edyta Ropek (8,82), dwa miejsca niżej sklasfikowana została Anna Brożek (8,98), a 15. była Patrycja Chudziak (9,44). Do 1/8 awansować nie udało się jedynie 22. w kwalifikacjach Klaudii Buczek (10,65).

Wśród mężczyzn wysokie, czwarte miejsce zajął aktualny mistrz świata w tej konkurencji, Marcin Dzieński, który pokonał ścianę w dokładnie sześć sekund. 14. w kwalifikacjach był Rafał Hałasa (6,95). Na tym etapie ze zmaganiami pożegnał się natomiast Tomasz Sordyl (8,15), sklasyfikowany ostatecznie na 22. lokacie.

Fazę pucharową od początku torpedowały obfite opady deszczu i awarie platformy startowej, przez co kilka biegów musiało zostać powtórzonych.

Zupełnie nie przeszkodziło to Marcinowi Dzieńskiemu, który w pierwszej rundzie po bardzo wyrównanym starciu pokonał Włocha Leonardo Gontero 6,28-6,47. W ćwierćfinale nasz sprinter okazał się lepszy od Rosjanina Dmitrija Timofiejewa, który popełnił falstart. Półfinałowy triumf nad Ludovico Fossalim z Włoch (nie ukończył biegu) oraz finałowy nad Ukraińcem Daniłem Bołdyriewem 5,96-6,54 dał Dzieńskiemu miejsce na najwyższym stopniu podium tegorocznych Mistrzostw Europy.

W pierwszej rundzie po porażce z Bołdyriewem 6,44-6,00 odpadł Rafał Hałasa.

Pierwszą rundę dzięki falstartom rywalek udało się przejść Edycie Ropek i Klaudii Buczek. Anna Brożek w pojedynku z Jeleną Timofjejewą odpadła od ściany, natomiast Aleksandra Rudzińska minimalnie, 11,07-10,97 uległa Austriaczce Alexandrze Elmer. W ćwierćfinale Ropek poległa 12,83-8,32 Rosjance Julii Kaplinie, natomiast Buczek przegrała z inną zawodniczką Sbornej, Jeleną Remizową 10,11-9,58.

Mężczyźni:

1. Marcin Dzieński
2. Danił Bołdyriew (Ukraina)
3. Stanisław Kokorin (Rosja)
4. Ludovico Fossali (Włochy)
5. Aleksandr Szikow (Rosja)
6. Cristian Dorigatti (Włochy)
7. Dmitrij Timofiejew (Rosja)
8. Władysław Deulin (Rosja)

10. Rafał Hałasa
22. Tomasz Sordyl

Kobiety:

1. Julia Kaplina (Rosja)
2. Anna Cyganowa (Rosja)
3. Jelena Remizowa (Rosja)
4. Marija Krasawina (Rosja)
5. Jelena Timofiejewa (Rosja)
6. Patrycja Chudziak
7. Edyta Ropek
8. Alexandra Elmer (Austria)

12. Aleksandra Rudzińska
15. Anna Brożek
22. Klaudia Buczek

Mateusz Górecki1992 Posts

<p>Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową – łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password