Wspinaczka sportowa – ME: Schab poza finałem

Piotr Schab zajął 22. miejsce w półfinale i nie awansował do finału rozgrywanych w Campitello di Fassa wspinaczkowych Mistrzostw Europy w prowadzeniu. Zwycięstwa odnieśli Belgijka Anak Verhoeven i Francuz Romain Desgranges. 

Schab, który w kwalifikacjach spisał się nadspodziewanie dobrze i awansował do półfinału, w walce o finał musiał niestety uznać wyższość konkurentów. Polak odpadł w okolicach połowy drogi półfinałowej i zapisał na swoim koncie rezultat 26+. Taki wynik dał 20-latkowi z Krakowa 22. miejsce w stawce 28. półfinalistów. Awans do finału dawało dojście co najmniej do 40. chwytu.

Mistrzem Europy wśród mężczyzn został Francuz Romain Desgranges. Czwarty zawodnik ubiegłorocznych mistrzostw Europy tym razem nie miał sobie równych, docierając w przejściu finałowym do 49. chwytu. Srebro dla Czecha Adama Ondry (47+), a brąz z takim samym rezultatem wywalczył Austriak Jakob Schubert. W rywalizacji pań Anak Verhoeven wprost zdemolowała rywalki. Belgijka w finale dotarła aż do 50. chwytu i pewnie sięgnęła po złoty medal. Podium uzupełniły Słowenka Mina Marković (35+) i Austriaczka Jessica Pilz (35+).

Prowadzenie K:
1. Anak Verhoeven (Belgia) 50
2. Mina Marković (Serbia) 35+
3. Jessica Pilz (Austria) 35+
4. Janja Garnbret (Słowenia) 34+
5. Salome Romain (Francja) 30
6. Laura Rogora (Włochy) 27+
7. Kathaina Posch (Austria) 26+
8. Nolwenn Arc (Francja) 23+

50. Karina Mirosław

Prowadzenie M:
1. Romain Desgranges (Francja) 49
2. Adam Ondra (Czechy) 47+
3. Jakob Schubert (Austria) 47+
4. Hannes Puman (Szwecja) 46
5. Domen Skofic (Słowenia) 45
6. Thomas Johannes (Francja) 35+
7. Marcello Bombardi 28

22. Piotr Schab, 29. Maciej Dobrzański

Mateusz Górecki2045 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password