Wspinaczka sportowa – ME: Schab w półfinale!

Piotr Schab awansował do półfinału rozgrywanych w Campitello di Fassa Mistrzostw Europy we wspinaczce sportowej. Polak w kwalifikacjach prowadzenia zajął ostatnie premiowane awansem, 26. miejsce.

Młody, 20-letni Schab, dla którego start we Włoszech był dopiero drugim występem w poważnych międzynarodowych zawodach wspinaczkowych (debiut zaliczył w ubiegłym roku podczas PŚ w Chamonix), zaskoczył dobrą dyspozycją.

Krakowianin na pierwszej drodze kwalifikacyjnej uzyskał wynik 42+ i na półmetku eliminacji plasował się na dobrej, 14. lokacie z realnymi szansami na awans do półfinału, Niestety występ na drugiej drodze nie poszedł po myśli Polaka. Schab odpadł od ściany już na jej początkowym odcinku (11+) i w łącznej klasyfikacji dwóch przejść uplasował się na 26. lokacie, która pozwoliła mu na awans do stawki półfinałowej.

Niezły występ zanotował także przygotowujący się do startu w TWG we Wrocławiu, Maciej Dobrzański. Nasz reprezentant na dwóch drogach uzyskiwał rezultaty 40+ i 27+ i ostatecznie zajął 29. miejsce w stawce 65. zawodników.

W kwalifikacjach pań oglądać mogliśmy natomiast Karinę Mirosław. Nasza reprezentantka na The World Games we Wrocławiu na obu drogach uzyskiwała wyniki odpowiednio 24+ i 29+ i ostatecznie zakończyła kwalifikacje na 50. miejscu.

Czołówka kwalifikacji:

Prowadzenie K:
1. Janja Garnbret (Słowenia) TOP/TOP
2. Anak Verhoeven (Belgia) 45/47+
3. Jessica Pilz (Austria) 43+/42+
4. Julia Chanourdie (Francja) 38/45
5. Mina Markovic (Słowenia) 38+/42+