Wspinaczka sportowa – MEJ: Chudziak o włos od medalu

Blisko medalu w ostatnim dniu rozgrywanych w Bad Mitterndorfie wspinaczkowych mistrzostw Europy juniorów była Patrycja Chudziak. Polka, specjalizująca się w czasówce, uplasowała się ostatecznie na czwartej lokacie.

Bardzo dobry, choć nieco pechowy start wśród juniorek zaliczyła Patrycja Chudziak. Lublinianka, którą doskonale znamy już ze startów w seniorskich Pucharach Świata, w rundzie eliminacyjnej musiała uznać wyższość tylko jedej zawodniczki i z drugim czasem awansowała do ćwierćfinałów. W tej fazie Polka gładko, 9,98-10,63 wygrała z Włoszką Giorgią Randi i znalazła się w strefie medalowej. Tam już niestety tak dobrze nie było. Półfinałowa porażka z Francuzką Aurelią Sarisson i odpadnięcie od ściany w biegu o brąz z Rosjanką Iriną Sabitową oznaczało dla Chudziak zajęcie najbardziej nielubianego, czwartego miejsca.

Blisko podium w rywalizacji juniorek B była też Aleksandra Kałucka. Dziesiąta zawodniczka porannych kwalifikacji w 1/8 finału po pasjonującym biegu wygrała z Ukrainką Kateryną Kolmatsui, wygrywając o zaledwie 0,04 sekundy (11,88 – 11,92). W ćwierćfinale Ola 15-metrową drogę pokonała znacznie szybciej, w 9,92 sekundy, ale to Włoszka Giorgia Strazieri, która uzyskała wynik 9,16, mogła cieszyć się z awansu do strefy medalowej. Druga z sióstr Kałuckich – Natalia, w 1/8 finału poległa z Rosjanką Kuzniecową i zajęła dziesiątą lokatę.

Dość szybko z zawodami pożegnały się dwie nasze biegaczki startujące w kategorii junior A. Natalia Woś w 1/8 przegrała z Rosjanką Jelizawietą Iwanową 11,34-10,80, natomiast Wiktoria Chrząszcz w tej samej fazie uległa innej zawodniczce Sbornej, Jekaterinie Baraszczuk (14,08-10,92). Warto dodać, że pogromczynie Polek zdominowały całą rywalizację i ostatecznie stanęły na dwóch najwyższych stopniach podium.

Do czołowej ósemki nie udało się wejść także żadnemu z naszych juniorów B. Najbliżej ćwierćfinału był Konrad Gruszka, który w 1/8 dość wyraźnie przegrał jednak z Rosjaninem Almazem Nagajewem (10,68-9,04). Mocno liczyliśmy na ósmego zawodnika kwalifikacji, Wojciecha Ratajczaka. 15-latek pochodzący z Piekar Śląskich w biegu 1/8 finału popełnił jednak błąd i w konsekwencji przegrał z Austriakiem Tobiasem Planggerem 14,98-10,94. W tej fazie po porażce z Rosjaninem Antonem Kulbą odpadł również Miłosz Bujak (13,80-8,94). W kwalifikacjach odpadli Bartłomiej Podlewski i Jakub Siudut.

Nie powiodło się także naszym juniorom. Zarówno Mateusz Zaremba, jak i Mateusz Mydlarz przeszli przez eliminacje, ale w fazie pucharowej nie zdołali odnieść zwycięstwa. Zaremba przegrał w pierwszej rundzie z Ukraińcem Mikitą Liukianowem 9,02-8,32, natomiast Mydlarz odpadł od ściany w pojedynku z Włochem Ludovico Fossalim. Na kwalifikacjach swój start zakończył Jan Gorczowski.

Wyniki:

Juniorki: 
1. Daria Kan (Rosja)
2. Aurelia Sarisson (Francja)
3. Irina Sabitowa (Rosja)
4. Patrycja Chudziak 

Juniorki A:
1. Jelizawieta Iwanowa (Rosja)
2. Jekaterina Baraszczuk (Rosja)
3. Elma Fleuret (Francja)
11. Natalia Woś, 14. Wiktoria Chrząszcz

Juniorki B:
1. Karina Garajewa (Rosja)
2. Giorgia Strazieri (Włochy)
3. Sara Morandini (Włochy)
5. Aleksandra Kałucka, 10. Natalia Kałucka

Juniorzy:
1. Pierre Rebreyend (Francja)
2. Lew Rudacki (Rosja)
3. Ludovico Fossali (Włochy)
11. Mateusz Zaremba, 16. Mateusz Mydlarz, 18. Jan Gorczowski

Juniorzy A:
1. Georgij Morozow (Rosja)
2. Sergiej Riukin (Rosja)
3. Petr Żemljakow (Rosja)

Juniorzy B:
1. Almaz Nagajew (Rosja)
2. Danił Ogrodnikow (Rosja)
3. Roman Bożko (Rosja)
10. Konrad Gruszka, 14. Miłosz Bujak, 15. Wojciech Ratajczak, 18. Bartłomiej Podlewski, 19. Jakub Siudut

Mateusz Górecki1994 Posts

<p>Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową – łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password