Wspinaczka sportowa – MEJ: Dwie Polki w półfinałach prowadzenia


Dwie Polki – Maja Rudka (młodzieżowiec B) oraz Ida Kupś (młodzieżowiec A) awansowały do półfinałów prowadzenia podczas rozpoczętych dziś w Mittendorfie, Mistrzostw Europy Juniorów we wspinaczce sportowej.

wspinaczka lead

16-letnia Kupś, startująca w kategorii młodzieżowiec A, w pierwszej eliminacyjnej próbie zdołała przejść 32 chwyty, zaś w drugiej odpadła od ściany cztery chwyty wcześniej i ukończyła kwalifikacje na 24. lokacie z rezultatem 23,98 pkt. Wynik ten pozwolił Krakowiance awansować do jutrzejszego półfinału.

W tej samej fazie jest już także Maja Rudka, startująca wśród młodzieżowców B. 14-letnia zawodniczka z Krakowa bardzo dobrze spisała się w pierwszym przejściu, w którym dotarła do 35+ chwytu, co było 12 wynikiem pierwszej rundy. W drugiej poszło Polce nieco gorzej (33+), ale łączny rezultat 19,91 pkt. dał naszej zawodniczce 20. miejsce i pewny awans do kolejnej rundy.

Z rywalizacją w prowadzeniu pożegnali się natomiast nasi panowie. Startujący wśród juniorów B Wojciech Ratajczak, Olaf Malinowski, Kajetan Kupś i Miłosz Bujak po niezbyt udanych startach zajęli miejsca poza czołową czterdziestką.Mateusz Górecki1945 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password