Wspinaczka sportowa – MEJ: Rudka i Kupś nie powalczą o medale

Ida Kupś i Maja Rudka odpadły w półfinałach prowadzenia podczas rozgrywanych w austriackim Mittendorfie mistrzostw Europy juniorów we wspinaczce sportowej.

Maja Rudka, startująca w kategorii junior B, w przejściu półfinałowym odpadła od ściany przy 30 chwycie i z takim rezultatem zajęła 25. miejsce, nie kwalifikując się tym samym do finałowej ósemki. Nieco lepiej zaprezentowała się Ida Kupś (junior A). Młoda Krakowianka zaliczyła 34 chwyty i została sklasyfikowana na siedemnastej lokacie. Awans do finału dawało dojście do 43 chwytu.

Możemy jedynie żałować, że Polki nie będą mogły wystartować w boulderze, w którym zarówno Rudka, jak i Kupś notują zdecydowanie lepsze rezultaty. Ta konkurencja nie jest niestety rozgrywana podczas zawodów w Mittendorfie.

Jutro ostatni dzień mistrzostw, podczas którego odbędą się zmagania w „czasówkach”. Na ściankach w Autrii oglądać będziemy Natalię Woś, Wiktorię Chrząszcz (A) oraz Aleksandrę i Natalię Kałuckie, Wojciecha Ratajczaka, Miłosza Bujaka, Konrada Gruszkę, Bartłomieja Podlewskiego i Jakuba Siuduta (B), a także Patrycję Chudziak, Mateusza Mydlarza, Jana Gorczowskiego i Mateusza Zarembę (junior).