Wspinaczka sportowa – MŚ: Dobre kwalifikacje polskch sprinterów

Pięcioro z siedmiorga polskich biegaczy awansowało do 1/8 finału konkurencji na czas, rozgrywanych w Paryżu mistrzostw świata we wspinaczce sportowej. Porannych eliminacji nie przeszli tylko Edyta Ropek i Rafał Hałasa.

W kwalifikacjach panów czekaliśmy na mocny start lidera pucharu świata, Marcina Dzieńskiego. To nie był jednak dobry występ naszego reprezentanta. Polak w obu biegach eliminacyjnych popełnił błędy i ostatecznie zakończył zmagania na siódmej lokacie z wynikiem 6,35 sekundy i awansował do fazy finałowej. Dzieński swój dzisiejszy start w hali Bercy skomentował krótko:

Na 41. miejscu rywalizację zakończył Rafał Hałasa (8,83 sek.), który tym samym nie awansował do kolejnej fazy zawodów. W eliminacjach najszybszy okazał się Irańczyk Reza Alipourshena, który jako jedyny zszedł poniżej sześciu sekund (5,96 sek.).

Aż cztery Polki awansowały do czołowej szesnastki w zmaganiach pań. Najwyżej, na czwartej lokacie, kwalifikacje zakończyła Aleksandra Rudzińska (8,27 sek.), którą sklasyfikowano tuż przed Klaudią Buczek (8,35 sek.) i Anną Brożek (8,41 sek.). Nieco niżej, na 11. miejscu uplasowała się Patrycja Chudziak (9,09 sek.). O medale nie powalczy natomiast doświadczona Edyta Ropek, która w kwalifikacjach była 23. (9,99 sek.).

Rywale Polaków w 1/8 finału na czas: 
Marcin Dzieński (7) – Giorgi Artamonow (Rosja, 10)
Aleksandra Rudzińska (4) – Victoire Andrier (Francja, 13)
Klaudia Buczek (5) – Nina Lach (Austria, 12)
Anna Brożek (7) – Patrycja Chudziak (11)

Mateusz Górecki1994 Posts

<p>Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową – łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password