Wspinaczka sportowa – MŚ: Rudzińska o włos od medalu!

TestYou Timing - profesjonalne fotokomórki sportowe

Czwarte miejsce Aleksandry Rudzińskiej to najlepszy wynik naszych sprinterek w kokurencji na czas rozegranej w ramach mistrzostw świata. W sumie w czołowej dziesiątce sklasyfikowano aż cztery biało-czerwone.

Do fazy finałowej mistrzostw świata awansowały aż cztery nasze sprinterki. Najlepiej zaprezentowała się czwarta zawodniczka kwalifikacji, Aleksandra Rudzińska. Polka w pierwszej rundzie zmagań pewnie 8,58 – 10,31 pokonała Francuzkę Victoirę Andrier. W ćwierćfinale 22-letnia zawodniczka z Lublina spotkała się z koleżanką z reprezentacji, Klaudią Buczek, która rundę wcześniej wyeliminowała Austriaczkę Ninę Lach. Po stojącym na bardzo wysokim poziomie biegu, nieznacznie lepsza okazała się Rudzińska (8,07 – 8,12).

Niestety w strefie medalowej zabrakło Polce nieco szczęścia. W półfinale Rudzińska pomimo znakomitego czasu (8,13) uległa fenomenalnej Rosjance Annie Cyganowej (7,85), natomiast w małym finale z triumfu nad naszą zawodniczką mogła cieszyć się inna zawodniczka Sbornej, Julia Kaplina (8,40 – 8,23).

W pierwszej rundzie odpadła Anna Brożek, która poległa z inną naszą zawodniczką, Patrycją Chudziak (9,14 – 9,04). Chudziak w ćwierćfinale nie sprostała natomiast Kaplinie (9,17 – 8,03).

Polscy wspinacze mistrzostwa świata w Paryżu kończą zatem z jednym medalem. Wczoraj mistrzem świata w konkurencji na czas został Marcin Dzieński.

Wyniki finałów:

Na czas K:
1. Anna Cyganowa (Rosja)
2. Anouck Jaubert (Francja)
3. Julia Kaplina (Rosja)
…4. Aleksandra Rudzińska, 5. Klaudia Buczek, 8. Patrycja Chudziak, 10. Anna Brożek, 23. Edyta Ropek

Prowadzenie M:
1. Adam Ondra (Czechy) TOP
2. Jakob Schubert (Austria) 42+
3. Gauthier Supper (Francja) 41

Boulder K:
1. Petra Klingler (Szwajcaria) 3t4 4b6
2. Miho Nonaka (Japonia) 3t9 4b9
3. Akiyo Noguchi (Japonia) 2t2 4b7

Mateusz Górecki2028 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password