Wspinaczka sportowa – MŚJ: Bujak o włos od medalu

Zaledwie 0,02 sekundy zabrakło Miłoszowi Bujakowi by stanąć na podium rozgrywanych w Innsbrucku Mistrzostw Świata Juniorów we wspinaczce sportowej. Ostatecznie nasz zawodnik w kategorii youth B uplasował się na czwartej pozycji.

15-letni sprinter z  Bytomia już w kwalifikacjach zasygnalizował wysoką formę, uzyskując czwarty wynik (7,78 sek). W pierwszej rundzie fazy pucharowej Bujak zmierzył się z Rosjaninem Michaiłem Babiczewem i po dość trudnym wyścigu wygrał 7,78-8,21. Bardzo wyrównane było także ćwierćfinałowe starcie Polaka z Amerykaninem Jordanem Fishmanem. Piąty zawodnik kwalifikacji przegrał jednak z naszym reprezentantem 7,40-7,21.

Niestety w strefie medalowej Bujakowi nie udało się już odnieść zwycięstwa i tym samym wywalczyć medalu. Polak najpierw 9,55-7,02 przegrał z Rosjaninem Antonem Kulbą, a w małym finale minimalnie, o 0,02 sekundy uległ innemu zawodnikowi Sbornej, Jewgienijowi Kuzinowi.

Niestety pozostali reprezentanci Polski nie poszli w ślady Bujaka i odpadli już na etapie kwalifikacji.