Wspinaczka sportowa – MŚJ: Chudziak wicemistrzynią świata!

TestYou Brain - Be a champion - train your brain with light semaphores

Patrycja Chudziak zdobyła srebrny medal rozgrywanych w chińskim Guangzhou mistrzostw świata juniorów we wspinaczce sportowej. Polka w finale konkurencji na czas przegrała z Rosjanką Darią Kan.

wspinaczkasportowa-patrycja-chudziak

Juniorka Patrycja Chudziak, z powodzeniem startująca w seniorskich pucharach świata, była jedną z faworytek do medalu w Guangzhou. Polka z tej roli wywiązała się znakomicie, zdobywając srebrny medal.

Chudziak w eliminacjach uzyskała najlepszy czas (8,98) i zawody rozpoczęła od starcia ze Słowenką Julią Kruder, które wygrała (9,25-16,68). W ćwierćfinale Polka okazała się lepsza od Rosjanki Iriny Sabitowej (8,98-10,24), natomiast w półfinale pokonała Kazaszkę Assel Marlenovą (8,87-9,36). W finale zbyt mocna dla 19-letniej Lublinianki okazała się Rosjanka Daria Kan, która wygrała o 0,1 sek – 8,69-8,79.

Na 16. miejscu rywalizację wśród młodzieżowców B zakończył Miłosz Bujak, który odpadł od ściany w pojedynku z Rosjaninem Antonem Kublą. Na 13. lokacie uplasowała się Natalia Woś (młodzieżowiec A) po porażce w pierwszej rundzie z Rosjanką Jeleną Remizową. Wśród młodzieżowców B blisko podium, na piątym miejscu sklasyfikowana została Aleksandra Kałucka, zaś 21. miejsce zajęła jej siostra Natalia.

Mateusz Górecki2025 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password