Wspinaczka sportowa – MŚJ: Kupś 6. w finale

TestYou Timing - profesjonalne fotokomórki sportowe

Ida Kupś zajęła szóste miejsce w finale wspinaczkowych Mistrzostw Świata Juniorów w konkurencji boulderingu.

Po bardzo dobrym starcie w kwalifikacjach (7. miejsce) i półfinale (3. miejsce) liczyliśmy, że w finale Kupś podtrzyma dobrą passę i włączy się do walki o medale. Tak się niestety nie stało.

Nasza zawodniczka niestety nie poradziła sobie z tym co przygotowali routesetterzy finałowych zmagań. Trzeba przyznać, że bardzo trudne problemy wymagały od zawodniczek świetnego przygotowania zarówno pod względem siłowym, jak i akrobatycznym. Wysoka trudność finału sprawiła, że żadnej z zawodniczek nie udało się zatopować więcej niż dwóch problemów.

Niestety żadnego z problemów nie udało się rozwiązać Idze Kupś, której po wyczerpujących startach we wcześniejszych fazach zabrakło chyba nieco sił i pomysłu na osiągnięcie szczytu. Ostatecznie 17-latka z Krakowa swoje jedyne „punkty” zdobyła sięgając do bonusowego chwytu na trzecim problemie. Polka z rezultatem 0t 1b6 uplasowała się na szóstej lokacie, co i tak należy uznać za ogromny sukces. Dodajmy, że wynik ten będzie zaliczał się do klasyfikacji kombinacji, z której awans do finału uzyska sześć najlepszych zawodniczek po startach w trzech konkurencjach.

Z dubletu mogły cieszyć się Amerykanki. W finale triumfowała bowiem Claire Buhrfeind, przed swoją rodaczką Mayą Madere i Niemką Johanną Holfeld.

Juniorki:
1. Claire Buhrfeind (USA) 2t3 4b8
2. Maya Madere (USA) 2t9 4b16
3. Johanna Holfeld (Niemcy) 1t12b2

6. Ida Kupś 0t 1b6

Juniorzy:
1. Yoshiyuki Ogata (Japonia) 3t7 4b6
2. Meichi Narasaki (Japonia) 3t9 4b5
3. Jan-Luca Posch (Austria) 2t2 4b4

Youth A:
1. Ashima Siraishi (USA) 4t7 4b7
2. Luiza Jemljejewa (Rosja) 3t5 3b4
3. Brooke Raboutou (USA) 3t9 4b10

Youth A:
1. Filip Schenk (Włochy) 4t4 4b4
2. Keita Dohi (Japonia) 4t11 4b6
3. Mizuki Tajima (Japonia) 3t5 4b6

Mateusz Górecki2026 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password