Wspinaczka sportowa – MŚJ: Kupś 7. w boulderze

Ida Kupś zajęła siódme miejsce w zmaganiach boulderowców podczas rozgrywanych Guangzhou Mistrzostw Świata Juniorów we wspinaczce sportowej. 

Nasza utalentowana zawodniczka, która wcześniej odnotowała niezły występ w prowadzeniu (13. lokata), w boulderze otarła się o ścisły finał. Polka w eliminacjach kategorii wiekowej młodzieżowiec A zajęła 15. lokatę po rozwiązaniu trzech problemów w sześciu próbach i zdobyciu czterech bonusów. Półfinał, na który organizatorzy przygotowali piekielnie trudne baldy, nasza zawodniczka zaczęła świetnie, pokonując pierwszy problem w pierwszym podejściu. Niestety, kolejne trzy baldy okazały się dla Kupś zbyt trudne, jednak trzy bonusy pozwoliły naszej zawodniczce uplasować się na wysokiej, siódmej lokacie. Do finału awansowało sześć najlepszych pań.

W kwalifikacjach młodzieżowca B odpadły dwie nasze zawodniczki. Natalia Kałucka zajęła 26. miejsce (1t1 3b11), zaś Aleksandra Kałucka była 35. (0t 3b10). W tej samej kategorii wiekowej wśród chłopców 28. był Miłosz Bujak (0t 2b9).

Polacy zmagania w Guangzhou zakończyli ostatecznie z jednym medalem. Srebro w konkurencji na czas wywalczyła Patrycja Chudziak.

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password