Wspinaczka sportowa – MŚJ: Kupś powalczy o medal!

TestYou Brain - Be a champion - train your brain with light semaphores

Fantastyczny występ Idy Kupś we wspinaczkowych Mistrzostwach Świata Juniorów w Innsbrucku! Polka w półfinale zawodów boulderingowych zajęła trzecie miejsce i wieczorem powalczy o medal w tej specjalności.

Nasza młoda zawodniczka już we wczorajszych kwalifikacjach zaprezentowała się z dobrej strony, zajmując siódmą lokatę. Dziś już po występie na pierwszym problemie wiedzieliśmy, że będzie dobrze. Kupś bardzo trudny bald, z którym nie poradziło sobie wiele zawodniczek rozwiązała w czwartym podejściu. Na kolejnych problemach było już znacznie łatwiej – Polka zaliczała topy odpowiednio w pierwszym, drugim i pierwszym podejściu. Łączny rezultat 4t8 4b8 pozwolił naszej zawodniczce zająć w kwalifikacjach trzecią lokatę i pewnie awansować do wieczornego finału konkurencji.

Półfinał wygrała natomiast Austriaczka Laura Stockler, która na pokonanie czterech problemów potrzebowała sześciu prób. Kupś jedną próbą mniej wyprzedziła jeszcze Amerykanka Claire Buhrfeind.

Wyniki półfinału i stawka finalistek:
1. Laura Stockler (Austria) 4t6 4b6
2. Claire Buhrfeind (USA) 4t7 4b6
3. IDA KUPŚ 4t8 4b8
3. Julia Pantelejewa (Rosja) 4t8 4b8
5. Johanna Holfeld (Niemcy) 4t9 4b9
5. Maya Madere (USA) 4t9 4b9

Mateusz Górecki2017 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password