Wspinaczka sportowa – MŚJ: Kupś w półfinale!

TestYou Timing - profesjonalne fotokomórki sportowe

Świetny występ w kwalifikacjach boulderingu na Mistrzostwach Świata Juniorów w Innsbrucku zanotowała dziś Ida Kupś. Polka zajęła siódmą lokatę i awansowała do półfinału.

Kupś w dzisiejszych kwalifikacjach zaprezentowała się z bardzo dobrej strony. Polka w pierwszych próbach rozwiązała pierwszy i czwarty problem, zaś zatopowanie drugiego układu chwytów zajęło jej cztery próby. Naszej juniorce punktów nie udało się zdobyć jedynie na trzecim baldzie. Tym samym Kupś z rezultatem 3t6 3b6 zajęła w swojej grupie eliminacyjnej czwarte miejsce i z siódmym wynikiem całych eliminacji awansowała do jutrzejszego półfinału.

Niewiele do awansu zabrakło także drugiej z biało-czerwonych. Gdyby Julii Leonardi udało się zatopować czwarty problem, mogłaby cieszyć się z kwalifikacji do kolejnej rundy. Ostatecznie nasza zawodniczka uplasowała się na 29. lokacie (1t1 2b3).

W rywalizacji juniorów oglądaliśmy tylko jednego Polaka. Szymon Pecikiewicz z rezultatem 2t7 4b8 uplasował się na 43. miejscu.

Mateusz Górecki2026 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password