Wspinaczka sportowa – MŚJ: Rudka i Kupś bez awansu do finału

Maja Rudka i Ida Kupś nie zdołały awansować do finału rozgrywanych w Innsbrucku Mistrzostw Świata Juniorów we wspinaczce sportowej. Polki w konkurencji prowadzenia odpadły na etapie półfinałów.

Obie nasze zawodniczki dobrze zaprezentowały się we wczorajszych kwalifikacjach, dzięki czemu mogły powalczyć w stawce półfinałowej. Rudka, rywalizująca wśród 14-15-letnich zawodniczek w kategorii youth B, na drodze półfinałowej dotarła do 33. chwytu i została ostatecznie sklasyfikowana na 15. lokacie. Miejsce w finale dawał rezultat o sześć chwytów lepszy.

Oczko wyżej sklasyfikowana została natomiast juniorka Ida Kupś. Krakowianka, która w Innsbrucku rywalizowała już w finale boulderingu, odpadła po zaliczeniu 24,5 chwytu  i zajęła ostatecznie w półfinale 14. pozycję. Ostatnia zakwalifikowana do finału zawodniczka – Szwajcarka Michelle Hulliger uzyskała wynik 31.

Obstawiasz? Z nami wygrasz więcej! Sprawdź specjalną ofertę dla czytelników igrzyska24.pl!