Wspinaczka sportowa – PEJ: Dwa polskie triumfy w Imst

Aleksandra Kałucka i Miłosz Bujak (junior B) wygrali zmagania w konkurencji na czas podczas zawodów Pucharu Europy Juniorów w austriackim Imst. 

Kałucka już w kwalifikacjach okazała się najlepsza, uzyskując świetny rezultat 9,65. W ćwierćfinale Polka pokonała Włoszkę Francescę Vasi 10,36-11,09, a w półfinale okazała się lepsza od Ukrainki Kateryny Kolmatsui (9,68-16,00). W starciu o złoty medal Kałucka po dość wyrównanym biegu wygrała 9,58-9,77 Rosjankę Darię Kuzniecową. Druga z sióstr Kałuckich – Natalia, zajęła 12. miejsce w kwalifikacjach i odpadła z rywalizacji.

Drugi w kwalifikacjach Bujak, w walce o zwycięstwo pokonał najpierw kolegę z reprezentacji, Konrada Gruszkę 8,86-9,48, a w półfinale 9,36-12,59 wygrał z Francuzem Samem Avezou. W starciu finałowym nasz zawodnik skorzystał na błędzie Ukraińca Jarosława Tkacza, który odpadł od ściany i wygrał z rezultatem 9,43. Na piątym miejscu sklasyfikowano Wojciecha Ratajczaka, a lokatę niżej Konrada Gruszkę. Na 12. pozycji zmagania zakończył Bartłomiej Podlewski.

Blisko podium wśród juniorów był Mateusz Mydlarz, który przegrał niestety w biegu o brąz z Austriakiem Lukasem Knappem 8,04-7,52. W tej kategorii piąty był Mateusz Zaremba, a dziewiąty Jan Gorczowski. Również czwarta w gronie juniorek A była Natalia Woś, po porażce w małym finale z Włoszką Elisabettą Dallą Bridą 11,25-11,17. Dziewiąte miejsce zajeła Wiktoria Chrząszcz. Wśród juniorów a 10. lokatę zajął Jakub Widlarz.

Mateusz Górecki1994 Posts

<p>Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową – łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.</p>

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password