Wspinaczka sportowa – PEJ: Finały nie dla Polaków

Bez miejsca w finale zakończyli zmagania w Pucharze Europy Juniorów w Dornbirnie polscy wspinacze. W prowadzeniu najlepiej spisała się Maja Rudka, która zakończyła rywalizację na 11. pozycji.

Przy nieobecności Idy Kupś w Dornbinie najmocniej liczyliśmy na Maję Rudkę, która we wszystkich tegorocznych startach w zawodach cyklu Pucharu Europy Juniorów miała okazję prezentować się w finale.

Niestety tym razem szczęście nie było po stronie naszej młodej zawodniczki. Polka w pierwszej próbie kwalifikacyjnej dotarła do 36(+) chwytu, zaś w drugiej do 31(+), co było odpowiednio dziesiątym i ósmym wynikiem przejść. Niestety suma 10,5 pkt w klasyfikacji łącznej dała Rudce 11. miejsce – pierwsze niedające awansu do wąskiego finału. W kategorii youth B startowały jeszcze dwie Polki – Bianka Janecka była 24. (28+, 20), natomiast Marta Klimaszewska zakończyła zmagania na 33. lokacie (23, 15+).

Słaby start zanotowali nasi panowie w kategorii youth A. Najwyżej, na 38. miejscu sklasyfikowany został Maciej Fronczak (18+, 19), który wyprzedził kolegę z reprezentacji, Miłosza Bujaka (18+, 16+). Trzeci z naszych reprezentantów – Bartłomiej Winiarek był 43. (14+, 16+). W gronie juniorów 16. był Szymon Pecikiewicz (28, 29+), a 22. Szymon Doradziński (17+, 13+).

Youth B:
1. Nika Potapowa (Ukraina)

11. Maja Rudka, 24. Bianka Janecka, 33. Marta Klimaszewska

Youth A:
1. Thomas Podolan (Austria)

38. Maciej Fronczak, 39. Miłosz Bujak, 43. Bartłomiej Winiarek

Junior:
1. Sasha Lehmann (Szwajcaria)

16. Szymon Pecikiewicz, 22. Szymon Doradziński

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password