Wspinaczka sportowa – PEJ: Kupś na podium!

Ida Kupś zajęła drugie miejsce w zawodach wspinaczkowego Pucharu Europy Juniorów, który rozgrywany był w portugalskim Soure. Rywalizacja odbywała się w konkurencjach boulderowych.

Kupś w pierwszych w tym sezonie zawodach Pucharu Europy Juniorów, które rozgrywane były w austriackim Grazu uplasowała się tuż za podium i do Portugalii przyjechała z apetytem na zajęcie wyższej lokaty. Aspiracje młodej Polki potwierdziły się już w kwalifikacjach w których Kupś w jedenastu próbach zatopowała sześć z siedmiu przygotowanych przez organizatorów problemów, zdobywając dodatkowo siedem bonusów. Taki wynik pozwolił Krakowiance awansować do finału z szóstej lokaty.

W finałowych zmaganiach juniorek Kupś w drugich próbach pokonała pierwszy i trzeci problem. Taki sam rezultat jak Polka uzyskała Niemka Johanna Holfeld, która zdobyła jednak o dwa bonusy więcej, dzięki czemu mogła cieszyć się ze zwycięstwa. Druga lokata powędrowała do naszej reprezentantki, a trzecia była Austriaczka Franziska Sterrer.

Blisko podium była także druga ze startujących w Soure Polek. Maja Rudka (youth B), w kwalifikacjach zatopowała pięć problemów w dwunastu podejściach i dość szczęśliwie – z ostatniej, ósmej lokaty awansowała do finału. Tam 14-letnia Krakowianka pokonała trzy pierwsze baldy w sześciu próbach i niestety dwoma podejściami przegrała brązowy medal z Brytyjką Emilly Phillips. Zawody wygrała Francuzka Naile Meignan.

Juniorki:
1. Johanna Holfeld (Niemcy) 2t4 4b8
2. IDA KUPŚ 2t4 2b3
3. Franziska Sterrer (Austria) 2t7 3b9
4. Hannah Slaney (Wielka Brytania) 1t1 4b9
5. Sofya Yokoyama (Szwajcaria) 1t3 2b3
6. Laura Stockler (Austria) 1t4 2b4
7. Johanna Farber (Austria) 1t5 2b6
8. Coraline Ribeil (Francja) 0t 2b8

Youth B:
1. Naile Meignan (Francja) 4t8 4b5
2. Vanda Michalkova (Słowacja) 4t8 4b7
3. Emily Phillips (Wielka Brytania) 3t4 4b4
4. MAJA RUDKA 3t6 4b5
5. Solene Moreanu (Francja) 2t3 4b8
6. Luce Douady (Francja) 2t6 4b10
7. Lucie Delcoigne (Belgia) 1t1 4b8
8. Miriam Fognu (Włochy) 1t2 3b6

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password