Wspinaczka sportowa – PEJ: Polskie triumfy w Tarnowie!

Aleksandra Kałucka (youth A) i Miłosz Bujak  (youth B) wygrali rozgrywane w Tarnowie zawody wspinaczkowego Pucharu Europy Juniorów. Zawody rozgrywane były w konkurencji na czas.

Bujak w kwalifikacjach zajął drugie miejsce i w pierwszej rundzie, będącej jednocześnie ćwierćfinałem, pokonał kolegę z reprezentacji, Wojciecha Zalewskiego 8,37-11,25. W półfinale Polak pokonał Francuza Iliana Cherifa 8,15-8,97, a w finale 7,21-8,85 okazał się lepszy od Włocha Jacopo Stefani. W pierwszej rundzie odpadł trzeci z biało-czerwonych, Jan Kroszka.

Na podium nie udało się wdrapać żadnemu z naszych sprinterów startujących w kategorii youth a. Już kwalifikacjach odpadli Bartłomiej Podlewski (12. miejsce) i Jakub Siudut, który odpadł od ściany. W ćwierćfinale swoją przygodę z zawodami zakończyli natomiast Wojciech Ratajczak po porażce z Włochem Cristianem Dorigati 8,54-8,21 i Konrad Gruszka, który poległ z Ukraińcem Jarosławem Tkaczem 7,88-7,38.

Powodów do radości dostarczyły nam siostry Kałuckie, startujące w grupie youth A. Aleksandra w kwalifikacjach zajęła pierwsze, zaś Natalia trzecie miejsce. W ćwierćfinałach odesłały one z kwitkiem dwie Francuzki – Fanny Techer (9,07-10,20) i Romane Fontelaye (9,22-10,08). W półfinale Aleksandra 8,63-11,23 pokonała Francuzkę Jennifer Bonnet, zaś Natalia 10,64-10,14 przegrała z Włoszką Elisabettą Dalla Bridą. W biegach finałowych tylko jednej z sióstr udało się odnieść zwycięstwo. Aleksandra 8,64-12,44 pokonała Dalla Bridę i wygrała całe zawody. W małym finale Natalia nie dała natomiast rady Bonnet (9,87-9,60). Na kwalifikacjach swój występ zakończyła Natalia Woś (9. miejsce).

Słabo zaprezentowały się nasze zawodniczki w kategorii youth B. Bianka Janecka, Małgorzata Włodarczyk i Marta Klimaszewska odpadły na etapie kwalifikacji.

Youth A:
1. Jarosław Tkacz (Ukraina)
2. Cristian Dorigatti (Włochy)
3. Sam Avezou (Francja)

6. Konrad Gruszka, 7. Wojciech Ratajczak, 12. Bartłomiej Podlewski, 14. Jakub Siudut

1. Aleksandra Kałucka
2. Elisabetta Dalla Brida (Włochy)
3. Jennifer Bonnet (Francja)
4. Natalia Kałucka

9. Natalia Woś

Youth B:
1. Miłosz Bujak
2. Jacopo Stefani (Włochy)
3. Christian Chizotti (Włochy)

7. Wojciech Zalewski, 8. Jan Kroszka

1. Giorgia Strazieri (Włochy)
2. Capucine Viglione (Francja)
3. Anna Calanca (Włochy)

11. Bianka Janecka, 12. Małgorzata Włodarczyk, 13. Marta Klimaszewska

Mateusz Górecki2036 Posts

Z portalem igrzyska24.pl związany od początku jego istnienia. Pasjonat wielu dyscyplin, które tworzą razem mieszankę wybuchową - łyżwiarstwa figurowego, karate, strzelectwa, wspinaczki sportowej, łucznictwa czy szermierki. Korespondent portalu podczas The World Games 2017 we Wrocławiu. Poza sportem zainteresowany muzyką i literaturą sensacyjną.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password