Wspinaczka sportowa – PEJ: Polskie triumfy w Tarnowie!

Aleksandra Kałucka (youth A) i Miłosz Bujak  (youth B) wygrali rozgrywane w Tarnowie zawody wspinaczkowego Pucharu Europy Juniorów. Zawody rozgrywane były w konkurencji na czas.

Bujak w kwalifikacjach zajął drugie miejsce i w pierwszej rundzie, będącej jednocześnie ćwierćfinałem, pokonał kolegę z reprezentacji, Wojciecha Zalewskiego 8,37-11,25. W półfinale Polak pokonał Francuza Iliana Cherifa 8,15-8,97, a w finale 7,21-8,85 okazał się lepszy od Włocha Jacopo Stefani. W pierwszej rundzie odpadł trzeci z biało-czerwonych, Jan Kroszka.

Na podium nie udało się wdrapać żadnemu z naszych sprinterów startujących w kategorii youth a. Już kwalifikacjach odpadli Bartłomiej Podlewski (12. miejsce) i Jakub Siudut, który odpadł od ściany. W ćwierćfinale swoją przygodę z zawodami zakończyli natomiast Wojciech Ratajczak po porażce z Włochem Cristianem Dorigati 8,54-8,21 i Konrad Gruszka, który poległ z Ukraińcem Jarosławem Tkaczem 7,88-7,38.

Powodów do radości dostarczyły nam siostry Kałuckie, startujące w grupie youth A. Aleksandra w kwalifikacjach zajęła pierwsze, zaś Natalia trzecie miejsce. W ćwierćfinałach odesłały one z kwitkiem dwie Francuzki – Fanny Techer (9,07-10,20) i Romane Fontelaye (9,22-10,08). W półfinale Aleksandra 8,63-11,23 pokonała Francuzkę Jennifer Bonnet, zaś Natalia 10,64-10,14 przegrała z Włoszką Elisabettą Dalla Bridą. W biegach finałowych tylko jednej z sióstr udało się odnieść zwycięstwo. Aleksandra 8,64-12,44 pokonała Dalla Bridę i wygrała całe zawody. W małym finale Natalia nie dała natomiast rady Bonnet (9,87-9,60). Na kwalifikacjach swój występ zakończyła Natalia Woś (9. miejsce).

Słabo zaprezentowały się nasze zawodniczki w kategorii youth B. Bianka Janecka, Małgorzata Włodarczyk i Marta Klimaszewska odpadły na etapie kwalifikacji.